On-line

Obrat Fler.cz vzrostl meziročně o 50 %

Českému a slovenskému handmade se daří. Potvrzují to výsledky online tržiště Fler.cz, které poskytuje prodejní prostor desítkám tisíc českých a slovenských tvůrců – designérů, řemeslníků i laiků. Obrat Fler.cz totiž oproti roku 2011 vzrostl o bezmála 50 procent, na 150 milionů Kč.

Zatímco v roce 2010 činil obrat Fler.cz, které je v České republice bezkonkurenčně největším portálem zaměřeným na handmade, 102 milióny Kč, v roce 2011 to bylo o bezmála 50 procent více, konkrétně 150 miliónů Kč. Fler.cz byl spuštěn v únoru 2008 a za tento rok portál dosáhl obratu 9,4 miliónu Kč. O rok později to bylo dokonce násobně více, 49 miliónů Kč.

„Z handmade se pomalu, ale jistě stal celospolečenský trend. Existence a činnost Fleru k tomu dala důležitý impuls, neboť se díky němu podařilo na jednom místě shromáždit kreativní lidi a propojit je se zákazníky,“ komentuje výsledky Jiří Kubeš, zakladatel a jediný majitel Fleru.

Fleru se současně daří přitahovat čím dál více návštěvníků. Za rok 2011 to bylo 3,6 miliónů unikátních uživatelů, což je oproti roku 2010 nárůst o 31 % – obrat tak vzrostl dokonce více než počet unikátních návštěvníků. Za minulý rok se na Fleru prodalo 1 512 000 ks zboží a návštěvnost se pohybovala okolo 70 tisíc návštěv denně.

Princip prodeje na Fleru je prostý – tvůrce si tu zřídí vlastní obchod a následný prodej probíhá mezi ním a nakupujícím. Vstup na Fler je zadarmo, tvůrce platí až 11% provizi z prodaného zboží.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *