Obchod

Nevšední soutěž „Můj burger“ společnosti McDonald´s má vítěze

O vítězích netradiční soutěže McDonald´s „Můj burger“ dnes rozhodla pětičlenná porota v čele s Lukášem Liprechtem, kuchařem, restauratérem a současně i víceprezidentem pro gastronomii AHR ČR. Z finálových receptů porotcům nejvíce chutnaly burgery AndyMcCandy od Andrey Čunderlíkové, McHryz od Jany Halásové z MexicoFax od Roberta Kiripolského. Právě tyto tři sendviče se stanou součástí speciální květnové nabídky ve všech restauracích McDonald´s v Česku i na Slovensku.

Soutěže „Můj burger“ společnosti McDonald´s, která probíhala od 28. ledna 2013, se zúčastnily tisíce soutěžících z Česka i Slovenska. Každý z nich nejprve na stránkách www.mujburger.cz sestavil z jednotlivých ingrediencí burger přesně podle svých představ (celkem soutěžící vytvořili 9 611 burgerů). Následně probíhalo veřejné hlasování. Deset burgerů s největším počtem hlasů se probojovalo do finále. Ve finálovém kole, tzv. zkušební kuchyni v restauraci McDonald´s na Václavském náměstí, bylo osm z nich připraveno přesně podle receptu přítomných finalistů.

„Ve finále se sešlo hned několik opravdu povedených chuťových kombinací. Kromě chuti však byly důležité také kreativita a vzhled. Rozhodování proto nebylo vůbec jednoduché. Nakonec jsme se však shodli na těch skutečně nejpovedenějších,“ řekl Lukáš Limprecht, viceprezident pro gastronomii AHR ČR, kuchař a restauratér.

O vítězích rozhodla hlasováním pětičlenná porota ve složení: Lukáš Limprecht (viceprezident pro gastronomii AHR ČR, kuchař a restauratér), Alexander Schramm (generální ředitel společnosti McDonald´s ČR a SR), Renata Roubínková-Baierová (franšízantka McDonald´s ČR), Maroš Lekeš (franšízant McDonald´s SR) a Sandra Nováková (herečka). Soutěžní klání moderoval Aleš Háma.

„Velmi mile mě překvapila nápaditost, s jakou soutěžící své burgery vymýšleli. McDonald´s přichází každoročně s 10 – 15 novými produkty. Jsem přesvědčen, že burgery soutěžících se rozhodně mezi dalšími novinkami neztratí,“ řekl Alexander Schramm, generální ředitel společnosti McDonald´s ČR a SR.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *