Obchod

Proč využívat telemarketing? Toto jsou důvody

(-pr) Marketingových strategií existuje celá řada. Některé jsou více populární, jiné méně. Jsou však i takové, na které se dost často zapomíná. Sem řadíme aktivní telemarketing. Jistě ho většina z vás zná – jde o klasický prodej po telefonu.

I když se mohou objevit různá negativa, je pravdou, že nechybí ani velké množství pozitiv. Podívejme se společně na důvody, proč ho využívat.

Call center je dostatek

Není ideální realizovat dané aktivity svépomocí, jelikož v takovém případě se nemusí dostavit očekávaný výsledek. Vhodné je obrátit se na profesionála. Zde se dotkneme první výhody, která spořívá v tom, že call center je na trhu dostatek. Využijte služby call centra, které dokáže přesvědčit hlavně svou celkovou kvalitou. Tu lze poznat hned na základě několika věci, kam lůze zařadit:
• Profesionální přístup
• Reference v podobě velkých klientů
• Kvalitní zázemí

Efektivitu je snadné změřit

U každé marketingové strategie je rozhodně důležité to, aby ji bylo možné efektivně měřit. A právě tady má telemarketing velkou výhodu v tom, že to lze celkem snadno. Získat základní data je velmi jednoduché, jelikož stačí porovnat počet všech hovorů, s těmi úspěšnými. Dále nemusí být problémem získat dodatečné informace, které se týkají například i lokality, pohlaví, věkového rozmezí a dalších informací, které pomohou lépe odhalit ideální cílovou skupinu a tím vše upravit ještě efektivnějším směrem.

Telemarketing má výsledky

Jedním z klíčových důvodů, proč ho využívat, je samozřejmě i to, že funguje. To potvrzuje mnoho firem, které ho již vyzkoušely a pro které je efektivní telemarketing cestou, jak mohou prodávat své produkty a také služby. Hlavním důvodem úspěchu je právě onen osobní kontakt, který je s touto cestou spojený. Operátor dokáže klientovi vysvětlit pozitiva, odpovědět na jeho dotazy, stejně jako mu doporučí ideální věc. Jde o podobný přístup, jako může zákazník získat v běžném obchodě. Takto je však stále v pohodlí domova.

Prodávat lze doslova cokoliv

Je jasné, že jsou věci natolik specifické, že je přes telefon prodávat nejde. Těch je ale naprosté minimum. Jasně dominují ty věci, které přes telefon prodávat lze, a to bez jakýchkoliv problémů. Kladem je to, že se nemusí jednat nutně jenom o klasické hmotné zboží, jelikož se může jednat také o jakékoliv služby.

Ceny jsou výhodné

Každý marketing něco stojí a i zde je vhodné hledět na celkové náklady, které by pochopitelně měly být nižší, než zisky z prodeje. Důvodem pro využití prodeje po telefonu je i celkem zajímavá výhodnost. Tu podporuje fakt, že u některých call center není nutné platit jenom za uskutečněné hovory. U řady z nich se lze domluvit na provizní platbě, z každého uskutečněného prodeje. To v praxi znamená, že se nelze dostat do záporných čísel. Stejně tak to znamená, že dané call centrum věří jak sobě, tak věří i vašemu produktu, stejně jako vaší službě.

Čtěte také