ICT

SCENIC E – první zelené PC na českém trhu

Fujitsu Siemens Computers uvedla na trh první sériově vyráběné ekologické PC – profesionální stolní počítač SCENIC E. Tento malý desktop se vyznačuje malou spotřebou energie, nízkou hlučností, a především maximálně sníženým množstvím olova a halogenů.

“Naše společnost vždy kladla značný důraz na šetrnost svých produktů k životnímu prostředí. SCENIC E, který již dnes splňuje evropské ekologické předpisy plánované pro rok 2006, je dalším důkazem tohoto přístupu,“ uvedl Martin Kaiser, vedoucí produktového marketingu v české pobočce Fujitsu Siemens Computers. Výrobní proces počítače je certifikován ekologickou normou ISO 14001.

Díky výrobě a letování bez použití olova se jeho množství na základní desce snižuje z běžných 12 na pouhé 3 gramy. Ekologický SCENIC E rovněž nepoužívá plasty s halogeny a obsah těchto prvků byl výrazně zredukován i v plošných spojích základní desky, z 12% na 0,15%.

Snížení spotřeby a hluku umožňuje tzv. termální regulace, optimalizující provoz větráku počítače podle aktuální teploty procesoru. Spotřebu energie šetří i funkce Save-To-RAM, pomocí níž lze uvést počítač do úsporného režimu bez nutnosti zapisovat data na pevný disk. Spotřeba počítače v tomto režimu se snižuje na pouhých 5 W.

Ekologický desktop Fujitsu Siemens SCENIC E se na českém trhu prodává za doporučenou koncovou cenu od 17 630 Kč bez DPH. Stejně jako ostatní modely PC SCENIC je k disposici s nejnovější čipovou sadou Intel 865G a procesorem Intel Pentium 4 s technologií Hyper-Threading, která výrazně zvyšuje výkon a rychlost reakce počítače. Zákazníci mají jako vždy možnost nakonfigurovat si a objednat sestavu zcela podle svých potřeb.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *