Obchod

Lasselsberger Plzeň na veletrhu Budma 2002 Poznaň

Mezinárodní stavební veletrh Budma Poznaň 15.1 – 18.1. přilákal tento rok více než 1.300 vystavovatelů ze 32 států světa. Budma patří počtem vystavovatelů a výstavní plochou mezi největší stavební veletrhy jak v Polsku tak i v Evropě.

Tento 11. ročník ale znamenal především velký skok pro navázání větší hospodářské spolupráce s Ruskem a ostatními zeměmi bývalého sovětského bloku. Účast současného ruského prezidenta Vladimíra Putina a polského prezidenta Alexandra Kwasniewského na této výstavě byla jasným signálem jakou důležitost přikládají obě strany této vzájemné spolupráci. Dalším důvodem návštěvy Vladimíra Putina bylo druhé „polsko – ruské ekonomické fórum“ jehož se oba prezidenti rovněž účastnili, a které bylo součástí dalších doprovodných akcí v rámci výstavy.

Ve 30 pavilonech byly představeny veškeré materiály moderního stavebnictví. Oproti minulým ročníkům jsme mohli pozorovat velký vzestup domácí produkce jak v používání moderních technologií, tak ve způsobu prezentace ve všech oborech.

Také expozice polských keramiček ukázala velký rozmach tohoto odvětví. V posledních letech bylo v Polsku vybudováno několik nových závodů, které svými kapacitami a cenami na úrovni výrobních nákladů tvrdě konkurují zahraničním dodavatelům. Otázkou zůstává jak dlouho dokáží domácí výrobci, často zatížení velkými úvěry, s nastolenou cenovou politikou tyto půjčky splácet.

Tradiční čeští výrobci keramických obkladových prvků představili na Budmě produkty značek BohemiaGres a Keramika HOB prostřednictvím své vlastní distribuční firmy Lasselsberger Plzeň. Ve výstavní expozici, zajímavě řešené zejména z hlediska využití prostoru, představili kromě reprezentativního průřezu produktů obou značek také některé novinky.

Především program Projekt, který přináší architektům, projektantům, všem malým i velkým stavebníkům systémová řešení pro realizace staveb v obchodu, veřejných budovách, rozsáhlých objektech průmyslové výstavby. Pozornost především profesionálů poutaly čtyři výstavní segmenty věnované programům Objekt, Industrial, Fasády a Replika, v nichž byly představeny obkladové prvky vyvinuté s ohledem na účel užití a požadované technické parametry.

Zdroj:
Ing. Petr Vaněk
E-mail: VanekP@lbpl.cz
Lasselsberger Plzeň

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *