banner_left
Obchod

Scania zakládá vlastní dceřinou společnost na Slovensku

Představitelé společnosti Scania, předního výrobce nákladních automobilů a autobusů, dnes oznámili zahájení své vlastní prodejní a servisní činnosti na slovenském trhu.

Od vzniku Slovenské republiky v roce 1993 byla Scania na tomto trhu zastoupena prostřednictvím soukromé společnosti STM Bratislava s.r.o., jejíž obchodní aktivity Scania nyní přebírá. Nově založená společnost Scania Slovakia s.r.o. zahájila svou činnost dne 1. února 2002. Výkonným ředitelem nové společnosti byl jmenován Anders Grundströmer, který zároveň nadále zastává pozici výkonného ředitele Scania Czech Republic s.r.o.

„Scania věří, že nastal ten správný čas vstoupit na slovenský trh. Podařilo se nám domluvit se se současným dovozcem, společností STM Bratislava s.r.o., na převzetí všech dosavadních aktivit a pokračování v obchodní činnosti. Toto řešení je výhodné i pro naše zákazníky, kteří budou přicházet do kontaktu se stejnými pracovníky a provoz bude pokračovat bez zásadních změn,“ řekl Anders Grundströmer.

Trh s nákladními automobily dosáhl rekordní úrovně v roce 2001, kdy došlo oproti předcházejícímu roku k nárůstu prodeje o více než 50 %. Scania má v současné době 15% podíl na slovenském trhu. V předchozích letech však dosáhl i hodnoty nad 20%.

„Scania si vybudovala na slovenském trhu dobrou pozici, to znamená, že máme pevný základ, na kterém můžeme dále stavět. Postupně plánujeme představit více výrobků i služeb a investovat do servisní sítě,“ dodal Anders Grundströmer.

Založení vlastní společnosti je též v souladu se strategií Scanie o postupné integraci. Scania je přítomná prostřednictvím svých dceřiných společností ve všech sousedních zemích – Scania Maďarsko, Scania Polsko, Scania Česká republika, Scania Rakousko a Scania Ukrajina.

Scania je jedním z předních výrobců nákladních automobilů, autobusů a také výrobcem průmyslových a lodních motorů. S 28 000 zaměstnanci a výrobními závody v Evropě a Latinské Americe je jednou z nejlépe prosperujících společností ve svém odvětví. V roce 2001 dosáhla společnost celkového obratu 4,9 miliardy USD a zisku 144 miliónů USD. Produkty Scania se prodávají přibližně ve 100 zemích světa a asi 75% celkové produkce je určeno pro evropský trh.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *