On-line

FG Forrest pro Monkey Business

Historicky prvního Anděla za nejlepší DVD udělilo skoro čtyř set členů Akademie populární hudby v sobotu 19. března čtyřdiskovému projektu Lazy Youth Old Beggars hudební skupiny Monkey Business. Toto originální DVD, na jehož realizaci se podílel FG Forrest, zvítězilo v nové kategorii nad DVD skupin Kabát a The Ecstasy of Saint Theresa.

Čtyři DVD v celkové délce cca 5,5 hodiny video a 3,5 hodiny audio (celkem tedy cca 26,3 GB) nabízejí nepřeberné množství materiálu (koncerty, klipy, rozhovory, remixy, demonahrávky, atd.), které zajistí zábavu na mnoho a mnoho hodin. Je vidět, že přípravě jak samotného obsahu tak kreativnímu konceptu věnovala skupina hodně času, a jen těžko hledat něco, co by zde ještě mohlo být. Zajímavostí je fakt, kdyby si snad někdo chtěl „Lazy Youth Old Beggars“ přepálit, bude si muset okopírovat i celý booklet. Menu je totiž tvořeno dvěma dny – deštivým a slunečným, další podmenu pak obrázky z atlasu zvířecí i rostlinné říše, a nikde ani slovo, co se pod obrázky brouků a kytek skrývá, to vše najdete právě až v bookletu. Snadno i tento výborný nápad případné piráty alespoň trochu otráví.

Na Romana Holého a všechny jeho kapely či projekty je možné mít jakýkoli názor, před tímto projektem je však nutno pouze smeknout. Ve chvíli kdy „největší české hvězdy“ jako Lucie Bílá, Petr Muk a další vydávají dévédéčka, kde lze nalézt pouze několik klipů ve špatné zvukové a obrazové kvalitě, je 4DVD Monkey Business jasným důkazem, že i v Česku může vzniknout kvalitní titul, jenž s přehledem překoná i většinu zahraniční produkce. A nelze opomenout ani velmi solidní cenu.

Nutno podotknout, že DVD Monkey Business není prvním multimediálním počinem Forrestů. Vedle hudebního DVD vytvářeli grafiku a menu např. i pro DVD filmu Vaterland – Lovcův deník, oceněného Českým lvem za nejlepší výtvarný počin či pro DVD Pánská jízda nejnavštěvovanější český film ze stáje Bontonu v loňském roce, kde vedle samotného nosiče realizovali kompletní online komunikaci (webové stránky, bannery). Z dalších multimediálních realizací lze vybrat např. obsah, design a celkovou koncepci multimediálního CD nazvaného „Cirkus Pickwick“, přibalovaného k vánočnímu balení ovocných čajů či návrh a realizaci multimediální prezentace Středočeského kraje na CD-ROM a DVD ve čtyřech jazykových mutacích.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *