On-line

Novou strukturu městského webu od eMerite bude mít i Třebíč

Restrukturalizaci webových stránek od společnosti eMerite si objednal další zájemce z oblasti veřejné správy: město Třebíč. Podobně jako například u měst České Budějovice nebo Žďár nad Sázavou vzešla i tentokrát potřeba web přizpůsobit požadavkům jeho uživatelů z poradenské analýzy uživatelského chování návštěvníků, kterou společnost poskytuje pod názvem eMerite Doložíme.

Cílem restrukturalizace bude vyjít co nejvíc vstříc potřebám a přáním uživatelů webu, ať už jde o příslušníky jakékoli cílové skupiny – občany Třebíče a okolí, místní podnikatele či potenciální investory, české nebo zahraniční turisty, novináře atd. Poradenské služby eMerite pro veřejnosprávní instituce totiž nespočívají pouze v zefektivnění poskytování informací mezi úřadem a občanem, ale ve vytváření komplexní internetové marketingové strategie, jak každý městský, krajský či ministerský web „lépe prodat“ tuzemským i zahraničním návštěvníkům, ať už na něj přicházejí s jakoukoli motivací.

Stěžejní rady konzultantů společnosti eMerite se při úpravách webů týkají zejména struktury obsahu a navigace, rozmístění jednotlivých objektů na stránkách, dále uspořádání dokumentů, stylu textů atd. V případě Třebíče půjde také o doporučení směřující k lepšímu využití potenciálu města památek UNESCO, s cílem podpořit cestovní ruch v celém regionu.

Všechny návrhy úprav důsledně reflektují aktuální potřeby jednotlivých cílových skupin – nejedná se tedy o subjektivní doporučení „odborníků“, ale o interpretaci preferencí návštěvníků, které se projeví při analýze výsledků podrobného on-line monitoringu návštěvnosti softwarem eMerite. Konečná podoba webu samozřejmě vždy zohledňuje také záměry stanovené provozovatelem stránek, tj. daným městským úřadem nebo jiným orgánem veřejné správy. Symbióza těchto dvou pohledů na web, tzn. klientova a uživatelského, se příznivě projevuje v neustálém vývoji stránek – umožňuje pružně reagovat na proměny cílových skupin, zohledňovat sezónní výkyvy v zájmu návštěvníků o jednotlivé informace, využívat nejmodernější internetové technologie apod.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *