banner_left
On-line

Server Zájezdy.cz upevnil své postavení na trhu

Ačkoliv rok 2006 ještě zdaleka neskončil, letní sezóna dovolených se již chýlí ke konci. Bylo letošní léto pro prodej zájezdů příznivé? Cestovní agentura Zájezdy.cz, s.r.o., specializovaná na prodej zájezdů po internetu, se již nyní může pochlubit, že ano.

Toto tvrzení lze doložit porovnáním dosavadního letošního objemu prodaných zájezdů na serveru www.zajezdy.cz do září letošního roku převyšujícího 192 mil. Kč se stejným obdobím loňského roku, kdy se podařilo prodat zájezdy pouze ve výši cca 117 mil. Kč. Nárůst představuje úctyhodných 64 procent. Objem online prodeje zájezdů se v ČR každoročně zvyšuje o desítky procent. Igor Uherčík, ředitel cestovní agentury Zájezdy.cz, odhaduje, že by mohl v roce 2006 dosáhnout až 2 miliard korun. Každoroční prudký nárůst online prodeje je důkazem, že prodej zájezdů se začíná přesouvat od prodeje v kamenných obchodech na internet.

Zájem uživatelů serveru Zájezdy.cz o jednotlivé destinace a typy zájezdů se podle statistik v letošním roce od předešlých let téměř nelišil. V letním období jelo 90% klientů serveru na pobytové zájezdy, z toho jsou 2/3 zájezdů leteckých a 1/4 s vlastní dopravou. Nejoblíbenějšími cílovými zeměmi jsou Řecko, Tunisko, Egypt a Chorvatsko. Naproti tomu u poznávacích zájezdů je cca 85% zájezdů s autobusovou dopravou (hlavně do Francie a Itálie), zbytek jsou letecké zájezdy za poznáním některé z exotických zemí. V zimě 2005/2006 odjelo cca 20% klientů serveru Zájezdy.cz na lyžařský zájezd – z toho více než 90% vlastní dopravou. Lyžaři si oblíbili především Česko (Jeseníky, Beskydy, Krkonoše a Šumavu), Itálii, Rakousko, Slovensko a Francii.

Přibližně 60% klientů jezdí i v zimě na pobytové zájezdy, nejčastěji někam za sluníčkem, nejoblíbenějšími zeměmi jsou Egypt a Tunisko. Zbylých cca 20% zájezdů jsou zájezdy poznávací, kde se mezi tradiční autobusové zájezdy do Francie a Itálie na přední příčku řadí letecké poznávací zájezdy do Egypta. „Roste zájem o zájezdy do exotických zemí, loňskou zimu klienti nejčastěji zamířili, nepočítám-li Egypt a Tunisko, na Kapverdské ostrovy, Kubu, do Thajska, Dominikánské republiky, Venezuely a Brazílie. Pro letošní zimní sezónu jsme proto naši nabídku zájezdů do exotických zemí rozšířili“, doplňuje Uherčík.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *