banner_left
On-line

TVEL zveřejnil webovou stránku v češtině

Ruský výrobce jaderného paliva uvedl na internet českou stránku jako jedna z prvních velkých průmyslových firem v Rusku. Do budoucna plánuje publikaci kompletního informačního portálu o ruských jaderných technologiích v ČR i ve světě.

Zájemci na odkazu http://tvel.rbc.ru/en/czech naleznou v českém jazyce informace o společnosti TVEL a jejích aktivitách v České republice, nechybí ani základní stručný přehled ruského jaderného průmyslu.

„Spolupráce naší firmy TVEL s Českou republikou trvá již přes deset let. Přišlo nám logické vyjít vstříc všem, kteří se o nás chtějí dozvědět více, a nabídnout jim informace v jejich mateřštině,“ říká Anton Baděnkov, prezident společnosti TVEL.

Firma TVEL údajně plánuje spustit v budoucnu obecný informační portál o ruských jaderných technologiích. Na stránkách chce spolupracovat i s ostatními ruskými firmami činnými v jaderném průmyslu. „V minulosti neměla česká veřejnost dostatek informací o možnostech ruského jaderného průmyslu. Otevřená komunikace a snadno dostupné informační zdroje jsou ten nejlepší způsob, jak tento nedostatek odstranit a ukázat reálnou kvalitu technologií a odbornosti ruských jaderných expertů i průmyslu,“ komentuje Jiří Beránek, předseda Českého jaderného fóra, iniciativu společnosti TVEL.

Korporace, do níž patří 12 podniků, vyhrála vloni tendr na dodávky paliva do jaderné elektrárny Temelín a od roku 2009 tak vystřídá dosavadního dodavatele, americkou firmu Westinghouse. Smlouva mezi Skupinou ČEZ, jako provozovatelem Temelína, a společností TVEL byla podepsána na 10 let. Smlouva na dodávku paliva pro Dukovany má platnost do roku 2013.

– das –

Článek je uveřejněn ve spolupráci se serverem Svět hospodářství.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *