banner_left
On-line

KAKTUS Software zprovoznil jedinečný portál

Společnost KAKTUS Software, poskytovatel softwarových řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámila, že vytvořila nový webový portál „Zapojím se“ (http://www.zapojimse.cz/) pro sdružení Fórum dárců. Tento svým obsahem jedinečný portál zpřístupňuje informace o programech firemního dobrovolnictví a zároveň umožňuje „zapojení se“ do vybraného programu.

„Portál firemního dobrovolnictví byl realizován z naší strany s vírou, aby díky němu došlo k rozsáhlejšímu propojení neziskových organizací se společnostmi z komerčního sektoru a mohlo tak více dobrovolníků přispět dobré věci.“, řekl David Kalous, ředitel společnosti KAKTUS Software.

Firemní dobrovolnictví je forma firemního dárcovství, kdy místo peněz daruje firma čas a schopnosti svých zaměstnanců, a to na veřejně prospěšný projekt. Jde o společnou podporu: zaměstnanci pomáhají svou prací, znalostmi a nasazením a firma uhradí všechny náklady s tím spojené. Firemní dobrovolnictví má dnes mnoho forem, a to jednorázové komunitní dny, týmové akce nebo velice potřebné poradenství a odbornou pomoc. Firmy pak zapojují své zaměstnance do dobrovolnických aktivit, jako jsou např. čištění lesa, aktivity pro děti a seniory nebo asistence handicapovaným.

Online systém nabízí přehled o publikovaných nabídkách dobrovolnických aktivit nestátních neziskových organizací. Zaměstnancům zapojených firem pak umožňuje vyhledat si pro ně zajímavé nabídky. Systém zároveň poskytuje doplňující informace (o místě konání, potřebné pomůcky apod.) tak, aby cesta k uskutečnění aktivity byla pro dobrovolníka co nejsnazší.

Kromě samotného online sytému navrhla společnost KAKTUS Software i grafický vzhled nového portálu v duchu rčení „Nejtěžší bývá se rozhodnout, pak už to jde samo“.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *