Průmysl

GE se soustřeďuje na klíčové oblasti: infrastrukturu, finance, média

Předseda správní rady a generální ředitel GE Jeff Immelt představil novou organizační strukturu společnosti. Jejími hlavními rysy jsou výrazné zjednodušení řízení a též sladění jednotlivých divizí za účelem dosažení vyššího růstu a efektivity.

Jeff Immelt zavedení nové organizační struktury komentoval slovy: „General Electric je globální koncern podnikající v oblasti infrastruktury, financí a médií. Díky svému širokému záběru má společnost jedinečnou příležitost využít potenciál, který se v těchto oblastech nabízí. Nová iniciativa, zaměřená jak na spotřebitelský, tak průmyslový segment, nám umožní řídit společnost jednodušším způsobem, jež umožní maximalizovat budoucí růst.“

„Náš růst táhne zejména infrastruktura, v níž jsme vykázali příjmy ve výši téměř 90 miliard dolarů. Naše infrastrukturní divize působí po celém světě, svým klientům nabízejí nejnovější technologie a poskytují i špičkový servis. V novém uspořádání společnosti budou tuto oblast řídit dva osvědčení manažeři, jejichž úkolem bude posílit exekutivní aspekt,“ prohlásil Immelt.

S okamžitou účinností tak společnost General Electric přechází z původních šesti do čtyř segmentů, včetně dvou segmentů věnovaných infrastruktuře:

· GE technologická infrastruktura – Segment řídí místopředseda společnosti John Rice a zahrnuje: zdravotnictví, letectví, dopravu a podniková řešení. Tyto divize disponují širokými příležitostmi k dalšímu růstu využívat technologií, softwaru i konstrukčních řešení.

· GE energetická infrastruktura – Tento segment vede nově jmenovaný místopředseda John Krenicky a jeho součástmi jsou ropná, energetická a vodohospodářská divize. Tyto technologie jsou již instalovány u značného počtu zákazníků, zejména na rozvíjejících se trzích.

· GE kapitálové služby – Tento segment řídí místopředseda správní rady Mike Neal a sdružuje všechny finanční divize GE, včetně komerčních financí, GE Money, vertikálních služeb (GECAS, Energy Financial Service) a firemní pokladnu. Tato organizace zajistí lepší využívání příležitostí pro alokaci kapitálu, globální růst a snižování nákladů.

· NBC Universal – Tento vede Jeff Zucker a jeho organizace zůstala beze změny. I nadále se bude soustřeďovat na strategický vývoj prostřednictvím globalizace a diverzifikace

„Rozšířili jsme naše portfolio služeb a zjednodušili organizaci naší společnosti tak, abychom se lépe mohli soustředit na trh, efektivitu a výkon,“ zdůraznil Jeff Immelt. „Divize naší společnosti se vyznačují silným růstovým potenciálem i možností čerpat vysokých marží, což je mimo jiné i důsledkem toho, že jsme společnost zjednodušili z 11 obchodních segmentů v roce 2001 na současné 4. Zároveň jsme změnili strukturu společnosti, abychom co nejlépe využili synergické možnosti.“

Jeff Immelt rovněž oznámil, že představenstvo společnosti jmenovalo místopředsedou správní rady Johna Krenickiho (46), který ve společnosti působí již 24 let.

„John je renomovaný mezinárodní odborník na infrastrukturu, zároveň je to vynikající manažer a stratég, jenž má za sebou vynikající práci v našich divizích plastů, dopravy a energetiky. Jeho jasné myšlení a celosvětově osvědčené schopnosti nám umožní dosáhnout dalšího růstu v segmentu energetických a vodohospodářských řešení.“

John Krenicki byl od roku 2005 prezidentem a generálním manažerem divize GE Energy, jež je předním dodavatelem technologií na výrobu elektrické energie, energetických služeb a systémů na řízení energií. Předtím působil jako generální manažer divizí GE Plastics a GE Advanced Materials. Rovněž zastával řadu dalších manažerských funkcí v nejrůznějších divizích GE – mimo jiné působil jako viceprezident GE Lighting pro oblast Ameriky, viceprezident GE Superabrasives a prezident a generální manažer GE Transportation Systems.

John Krenicki získal titul bakaláře ve strojírenství na University of Connecticut a magisterský diplom na Purdue University.

-red-

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!