Průmysl

EDI Orion pomáhá s prodejem potravin

Společnost CCV Informační systémy zaznamenala zvýšenou aktivitu v dodávkách řešení EDI (elektronické výměny dokumentů) pro potravinářský sektor. Mezi klienty svého řešení EDI Orion® nově zařadila významné firmy jako Hamé, Intersnack, Lactalis nebo Brewery Trade. Využití EDI komunikace podle údajů ČSÚ v potravinářském sektoru nadále roste, technologii elektronické výměny dokladů využívá přes 20 % potravinářských podniků s více než 10 zaměstnanci.

Plné nasazení EDI komunikace na platformě řešení EDI Orion se podařilo zrealizovat pro společnost Hamé, přední českou potravinářskou firmu zabývající se výrobou trvanlivých i chlazených potravin. „Bezpapírová výměna dokumentů je nejen ekologicky žádoucí, takzvanou zelenou technologií, ale především užitečným pomocníkem pro úsporu času a zdrojů. Používali jsme už v minulosti EDI řešení od jiného dodavatele a museli jsme zprávy konvertovat na našem serveru, který však už kapacitně nestačil,“ popisuje důvody pro změnu EDI komunikace Marcela Mitáčková, ředitelka marketingu Hamé. „Společnost tak stála před otázkou, zda investovat do rozšíření firemní hardwarové infrastruktury, nebo službu kompletně outsourcovat,“ dodává Marcela Mitáčková. Zvolené řešení EDI Orion tuto otázku vyřešilo. „Konverze dokumentů probíhají kompletně na našem hardware CCV, což snížilo zadavateli nároky jak na systémové, tak lidské zdroje,“ popisuje výhody EDI Orion David Reichel, ředitel divize eBusiness CCV Informační systémy. Příjemnou „přidanou hodnotou“ pro společnost Hamé byla i cena služby. „V konečném důsledku nás stojí provoz EDI méně než dosud,“ uvádí Mitáčková. Hamé je výrobcem s nejširší nabídkou paštik, hotových jídel, masových konzerv, sterilované zeleniny, zeleninových salátů, kečupů, omáček, ovocných směsí, džemů, kompotů, ale také např. kojeneckých výživ Hamánek.

Mezi nepřehlédnutelné projekty nasazení EDI komunikace bezpochyby patří řešení pro společnost Intersnack, která je lídrem na trhu bramborových lupínků, slaného pečiva, oříšků a popcornu pod čtyřmi obchodními značkami Bohemia, Chio, Wolf a Pom-Bär. Po úspěšném dokončení implementace před pěti měsíci nyní dochází k dalšímu rozšiřování rozsahu EDI komunikace.

Dalším zajímavým projektem je řešení pro pivovarskou skupinu Brewery Trade, která získala podíly a majoritu v historicky tradičních pivovarech Platan, Svijany, Lobkowicz, Ježek, Klášter, Rychtář nebo Janáček. Jde o řešení z hlediska rozsahu přinejmenším srovnatlené s dlouhodobým zákazníkem Orionu, pivovarem Bernard.

Z řady dalších potravinářských výrobců není bez zajímavosti napojení francouzské mlékárenské společnosti Lactalis, tedy firmy, jenž se stala vlastníkem Mlékárny Kunín, která s pomocí řešení EDI Orion obchodovala již v minulosti.

Využití technologie v potravinářském sektoru
V Česku podle údajů ČSÚ používalo v roce 2008 elektronickou výměnu dokladů v dodavatelsko-odběratelských vztazích 19,7 % podniků s deseti a více zaměstnanci a při stabilním růstovém trendu lze očekávat, že s nástupem roku 2009 byla překročena hranice 20 %. Celkem u nás používá elektronickou výměnu dat k přenosu dokladů s jinými podniky 29,1 % firem. tj. o 4 procentní body méně než je průměr za EU27. Mezi českými podniky ve využití této technologie dominují dlouhodobě obchodní firmy (40,3 %) a také finanční instituce, které však využívají jiné proprietární („jiné dohodnuté“) standardy.

-red-

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!