Průmysl

Luxusní limuzína Phaeton přichází na český trh

Phaeton, nová vlajková lod značky Volkswagen, která do své třídy přináší dosud nebývalou míru komfortu,osobitého stylu a sportovního šarmu se vydává i na český trh.

Ještě nikdy nebylo do konstrukce automobilu vtěleno tolik invence, kreativity a inovací jako v případě modelu Phaeton. O každé jeho části by šlo psát v superlativech, i jeho výkony se vymykají zažitým zvyklostem, a to samé platí o navazující servisní péči. K nejvíce vyzdvihovaným přednostem Phaetonu patří jeho motory, pneumatické odpružení, sofistikovaný klimatizační systém a propracovaný koncept poprodejní péče.

Výjimečný automobil, výjimečná péče
S modelem Phaetonem předkládá Volkswagen svým klientům nejenom technicky výjimečný model, ale i unikátní koncepci poprodejní péče a záruky stálé mobility Phaeton Service.

Základním pilířem systému Phaeton Service je výrazná technická pomoc a podpora ze strany výrobce, který výhradně pro tento účel vybudoval ve své centrále v německém Wolfsburgu Mezinárodní centrum technických služeb. Toto centrum je připravené koordinovat a řídit všechny servisní a opravárenské zásahy bezprostředně poté, co se majitel vozu Volkswagen Phaeton spojí s kterýmkoli servisním středisek sítě značky Volkswagen.

Program Phaeton Service zahrnuje také širokou škálu záruk mobility, které rozvíjejí prověřený a ze strany zákazníků vysoce uznávaný koncept záruk mobility programu servisních služeb Volkswagen Service®. Majiteli vozu Volkswagen Phaeton je k dispozici exkluzivní Centrum zákaznických služeb, se kterým lze konzultovat veškeré otázky týkající se mobility. Program Phaeton service se vztahuje na vozy Volkswagen Phaeton po celou dobu jejich „života“, bez ohledu na změnu majitele atp.

Vše na očích
Phaeton se vyrábí v ojedinělé „průhledné“ továrně ze skla, kovu a betonu přímo ve středu Drážďan. V této hi-tech „manufaktuře“ bude po úplném rozběhu produkce pracovat asi 800 zaměstnanců, kteří denně vyrobí až 150 limuzín Phaeton.

Odvážný záměr začlenit skleněnou továrnu citlivě do architektonického konceptu starého centra „Florencie na Labi“, se podařil a unikátní stavba na známém Strassburger Platz se stala další obdivovanou dominantou Drážďan, která do města láká spousty návštěvníků. Ti mohou pozorovat jak za skleněnými stěnami továrny, jejichž celková plocha činí 27 500 m2, vznikají pod rukama zaměstnanců luxusní limuzíny, stavěné na přání konkrétních zákazníků.

Možnost sledovat „zrod“ svého nového vozu z bezprostřední blízkosti nabízí Volkswagen samozřejmě i svým zákazníkům. Koupě modelu Phaeton je totiž i pro náročné klienty výjimečným momentem. Proto byly do konceptu výrobních hal průhledné továrny včleněny i sály, ze kterých je možné detailně pozorovat kompletaci limuzíny na montážní lince a dokonce komunikovat s pracovníky. Samotné předávání klíčků od nových vozů pak probíhá v separátních VIP-saloncích.

Cena vozu Volkswagen Phaeton byla na českém trhu stanovena na 1 959 300 u verze s motorem 3.2 V6 a 3 394 600 u verze s motorem 6.0 W12.

Čtěte také