Obchod

TNT Express letos opět přepraví filmy pro festival Jeden svět

Společnost TNT Express ČR se již po jedenácté stala přepravním partnerem pro festival Jeden svět. Ten bude letos probíhat od 8. do 17. března v Praze a poté se přesune do jednotlivých regionů. Na festivalu bude letos uvedeno 104 dokumentů z téměř 40 zemí světa.

Společnost TNT Express se kromě přepravy festivalových filmů podílí i na podpoře a propagaci festivalu. „Posíláme informace o festivalu našim zákazníkům, zveme je na filmové projekce a natáčíme o festivalu reportáž,“ říká Petr Zajíc, Sales & Marketing Manager TNT Express ČR. Reportáže připravuje společnost Bedna TV. Letos je připraven i nový spot, který je k vidění na stránkách www.tntwebtv.cz.

V rámci letošního ročníku festivalu TNT Express nabídne i promítání pro své zaměstnance v rámci programu Promítej i ty (více na www.promitejity.cz). „Promítání proběhnou 17. 3. 2011 na pobočce v Praze a Ostravě a promítat se bude film Hlad o geneticky modifikovaných plodinách, technologické pokroku, globálním oteplování a poptávce po surovinách,“ dodává Petr Zajíc. V rámci promítání bude zaměstnancům také představena organizace Člověk v tísni a dobrovolníci z této organizace budou zaměstnance TNT Express informovat o problematice hladu ve světě.

Letošním mottem festivalu Jeden svět je „Vaše energie je potřeba jinde“. Člověk v tísni tím chce upozornit na to, kolik času všichni věnují nepodstatným činnostem a přitom by naše energie mohla být využita k něčemu prospěšnému. Téma občanského aktivismu prostupuje celým festivalem a to nejen filmovou tematikou, ale je připraven i doprovodný program s interaktivními úkoly. Hlavním tématem je fenomén korupce a velmi aktuální problematika života seniorů a seniorek. Dále festival uvede filmy s ekologickou a genderovou tematikou.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *