On-line

Centrum Holdings spouští nejpodrobnější české online mapy

Nejpodrobnější mapy českých měst, street view, přehledné cyklotrasy, turistické stezky a unikátní 3D virtuální prohlídky po více než 4000 místech v ČR i v zahraničí. To jsou hlavní novinky inovovaného portálu www.amapy.cz, který spustila společnost Centrum Holdings.

„Cílem inovace bylo vytvořit moderní mapový portál, který umožní snadné a podrobné vyhledávání, doprovázené virtuálními prohlídkami vyhledaných míst. Nové aMapy jsme postavili na platformě Google API, kterou jsme navíc doplnili o detailnější mapové vrstvy nad celou Českou republikou. V současné chvíli jeprovedení map v šesti městech (Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec a České Budějovice) mezi online mapami používanými v Čechách nejdetailnější. Do budoucna budou do této kvality převedena další města,“ říká Lucie Nováková, produkt manažerka portálu aMapy.cz.

Vyhledávání na aMapách si mohou uživatelé zpestřit 3D virtuální prohlídkou více než 4000 míst v různých koutech České republiky. Dostupná jsou i zahraniční 3D virtuální prohlídky, například z pohledu průvodce v egyptské Gíze, turisty užívajícího si dovolenou nachorvatském pobřeží neboz italských měst.

„Virtuální prohlídky v mapovém podkladu jsou v této míře na českém trhu unikátním nástrojem. Uživatelé si mohou prohlížet nejrůznější zákoutí Česka i oblíbené destinace ze zahraničí a inspirovat se pro své výlety. Do budoucna bude virtuálních prohlídek přibývat, a samozřejmě přivítáme i tipy od našich uživatelů,“ uvádí Lucie Nováková.

Nové aMapy disponují službou street view, která běží na platformě Google API a umožňuje reálné prohlížení vyhledaných míst z pohledu chodce. Užitečným prvkem jsou přehledně vyznačené turistické trasy a cyklostezky, které jsou označeny číslem trasy, pro lepší orientaci při plánování výletů.

Další uživatelskou vychytávkou je flexibilní plánovač tras – vyhledanou trasu je možné přetahovat myší přímo v mapě a snadno si zvolit nejkratší cestu nebo zastávku či průjezd přes jiné město. Amapy.cz , jako jediné v České republice zobrazují mimoměstské zastávky autobusů. A samozřejmě i standardní body zájmu (tzv. POI), mezi které patří například občanská vybavenost, tj. místní úřady, pošty, zdravotnická zařízení, divadla apod., motoristé ocení čerpací stanice, nebo odpočívadla u silnic a dálnic,a dále cca 400.000 tisíc firem a restaurací z katalogu firem Najisto.cz, které každý uživatel snadno najde při běžném vyhledávání.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *