Internet

Více než 4 miliony uživatelů navštěvuje Internet z mobilních zařízení

Návštěvnost z mobilních zařízení začala rychle růst koncem loňského roku. Zatímco v srpnu 2014 dosahoval počet uživatelů navštěvujících měřené webové stránky z mobilních telefonů a tabletů 2,5 milionu, v říjnu jich bylo již přes 3 miliony.

O tři měsíce později, začátkem roku 2015, překročil jejich počet rekordní hodnotu 4 milionů.

Nejvíce uživatelů navštěvuje z mobilních zařízení domovské stránky portálů (více než 200 milionů zobrazení), weby z oblasti e-commerce (120 milionů zobrazení) a komunitní a komunikační servery (téměř 90 milionů zobrazení). Kategorií, která dosáhla nejvyššího podílu mobilních zobrazení stránek oproti zobrazením z klasických PC, bylo Těhotenství a rodičovství, kde třetina zobrazení pocházela z mobilních telefonů a tabletů.

Tab.1. Návštěvnost internetu v ČR – výsledky za únor 2015.

grafmobil

Návštěvnost z klasických PC

V únoru navštívilo webové stránky měřené NetMonitorem více než 6,85 milionu českých a téměř 3 miliony zahraničních uživatelů. Nejvyššího počtu uživatelů dosáhly kategorie domovských stránek portálů (více než 6 milionů), databáze, katalogy a zpravodajství (5,5 resp. 5,1 milionu RU). Největšího počtu zobrazení stránek dosáhla kategorie komunikační služby (1,5 miliardy).

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!