Komunikace

Havas servíruje kreativitu v bruselské restauraci Expo 58

Do nadcházejícího festivalu Designblok se jako jeden z vystavovatelů zapojí také komunikační agentura Havas Prague. Veřejnosti nabízí unikátní možnost navštívit prostory legendární restaurace Expo 58 na Letné, v nichž sídlí.

Budova, která byla v roce 1958 součástí vítězné expozice na světové výstavě v Bruselu, je považována za architektonickou perlu. Lidé zde mohou nakouknout pod pokličku práce komunikační agentury a prozkoumat bruselský styl, který se stal na přelomu 50. a 60. let významným směrem československého designu a umění.

Expo 58 otevírá své dveře o víkendu 28.–29. října od 9 do 21 hodin. Jako hlavní program zde budou servírovány nejúspěšnější světové reklamy a ukázky prací agentury Havas. Návštěvníci si mohou také vyzkoušet technologie, které dnes udávají trendy v oblasti komunikace: virtuální realita, 3D pero, prohlédnout si v akci špičkovou 3D tiskárnu Trilab a odnést si na ní vytištěné objekty. Své novinky zde představí výrobce designového nádobí Potten pannen. Připraveno je i speciální občerstvení, čajová degustace a na vyhlídkové terase před budovou bude nabízet dobroty oblíbený foodtruck Salt´n´Pepa.

Již od čtvrtka můžete před Expo 58 narazit na projekt COCOKARL Terezy Janečkové, Art Directorky pražského Havasu. Chcete si odnést čerstvá vejce z městského parku? Proč ne. Tereza Janečková navrhla zlatou skulpturu paduánky, okrasného slepičího plemene s historií, která bude zároveň sloužit jako skutečný kurník pro živé slepice. Krmení je povoleno, a když budou mít kolemjdoucí štěstí, mohou si sáhnout pro čerstvě snesené vejce.

„Společnost dnes vnímá kur domácí jako hloupé ptáky, kteří žijí ve špinavém chlívku, zapáchají, vydávají divné zvuky a občas tedy snesou vejce,“ vysvětluje Janečková svůj záměr. „Přitom v historii měly slepice čestné postavení u dvora a objevovaly se i na honosných obrazech.“
Čest se jim Tereza Janečková snaží vrátit nejen tímto mobilním kurníkem, ale také šperky a interiérovými doplňky se slepičími motivy. Vnímá je jako velkou recesi, která má ovšem svůj jasný smysl: vyvolat zamyšlení nad dnešním vztahem města a venkova. Šperky a 3D tisky COCOKARL budou rovněž součástí výstavy v Expo 58.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *