Reklama

Linka bezpečí spouští kampaň proti šikaně

Linka bezpečí spouští spolu s Veolií kampaň “Postav se s námi proti šikaně”, která je zaměřená na děti školou povinné, studenty, rodiče a pedagogy. “Šikana představuje celospolečenské téma, jehož závažnost potvrzují i statistiky Linky bezpečí.

V roce 2016 bylo přijato 2239 hovorů o šikaně, což je nejvíc za poslední čtyři roky“, uvedl Peter Porubský, vedoucí Linky bezpečí.

“Kampaň vyzývá rodiče, děti i pedagogy, aby se nebáli o šikaně mluvit, “postavili” se za oběť šikany a podpořili bezplatnou celostátní Linku bezpečí, kde se touto problematikou zabývají speciálně vyškolení konzultanti”, dodala Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí.
“Tématu šikany se věnujeme i na blogu Linky bezpečí, ve kterém se snažíme poradit rodičům, učitelům a všem dospělým, jak dětem lépe porozumět a jak postupovat v krizových situacích” říká Kateřina Schmidová, vedoucí Rodičovské linky.

Za podpory společnosti Veolia vznikl videospot, který bude spuštěn na sociálních sítích v několika verzích a ukazuje, jak je důležité nebýt lhostejný- Postavit se proti šikaně a chránit její oběť, která potřebuje podporu, pozornost a pomoc. Patrony kampaně jsou i herec Filip Tomsa a zpěvák Sebastian. Na webových stránkách www.zastavsikanu.cz mohou lidé napsat vzkaz nebo natočit video a pomoci druhým svým vlastním příběhem nebo přispět na provoz Linky bezpečí, aby mohla obětem šikany pomáhat.

Čtěte také