On-line

Počet uživatelů na Aukru roste, v pátek 13. se registroval 2,5miliontý uživatel

Na Aukro.cz je v současné době zaregistrováno 2,5 milionu uživatelů, od podzimu mohou navíc nakupovat také neregistrovaní uživatelé. Nejaktivnější jsou uživatelé z Prahy. Nejnavštěvovanějšími jsou kategorie Děti, Dům a zahrada a Elektro, nejoblíbenějšími produkty pak smartphony a notebooky.

V roce 2011 na Aukru založilo nový účet více než 420 000 uživatelů. „Počet registrovaných uživatelů přesáhl během pátku 13. ledna hranici 2,5 milionu. Z toho 9 273 uživatelů jsou profesionální prodejci,“ říká David Vychytil, ředitel obchodního portálu Aukro.cz, a dodává: „Uživatelů nakupujících na Aukru je však ještě více, od podzimu jsme totiž umožnili nákup také neregistrovaným uživatelům.“

Po nákupech bez registrace Aukro v loňském roce představilo také program Aukro+ , do něhož jsou zařazeni profesionální prodejci garantující rychlé dodání zboží, kvalitní produkty a další služby.

Nejaktivnější uživatelé obchodního portálu Aukro bydlí v Praze, Středočeském a Moravskoslezském kraji, ti také utrácejí nejvyšší částky.

Největší zájem je dlouhodobě o kategorie Děti, Dům a zahrada, Elektro, Erotika, Hudba, Film, Knihy a časopisy, Mobily a GPS a Oblečení a doplňky. Mezi nejoblíbenější produkty loňského roku patřily smartphony, notebooky, kočárky, nábytek, zahradní hračky a pánské hodinky. Nejsilnějším dnem v roce byla bronzová neděle 11. 12. 2011, kdy se prodalo zboží v celkové hodnotě 26,9 milionů Kč. „To je o téměř tři miliony více než na druhou adventní neděli v předešlém roce,“ dodává David Vychytil. 

– red –  

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *