On-line

Firmy Ericsson a Gemalto zjednodušují využití komunikace mezi zařízeními

Firmy Ericsson a Gemalto uzavřely partnerství s cílem nabídnout integrované řešení pro komunikaci mezi zařízeními (známou jako M2M) založené na technologii ke správě uživatelů eUICC (embedded Universal Integrated Circuit Card).

Trh s řešeními pro komunikaci mezi zařízeními (M2M) sestává ze zařízení používaných v klíčových firemních aplikacích nacházejících se v různých částech světa a vyznačujících se dlouhým životním cyklem. Příkladem je chytrý elektroměr nebo chytrá rozvodná síť, ve které jsou elektroměry a elektrárny stále častěji propojeny prostřednictvím mobilních sítí a jejichž životnost se zpravidla počítá na desetiletí. Totéž platí pro automobilový trh, kde vozidla propojená prostřednictvím mobilního internetu komunikují s různými aplikacemi, od zábavy až po telematická řešení. Mobilní operátoři čelí v těchto prostředích řadě problémů.

Výrobci zařízení typu M2M dnes potřebují při jejich výrobě a distribuci spravovat řadu měnících se parametrů. Zaprvé, výrobci neví, ve které zemi bude jejich zařízení prodáno nebo ke které síti bude připojeno. Zadruhé, technologie UICC je stále častěji integrována do těchto zařízení již ve fázi výroby. A v neposlední řadě dlouhá životnost zařízení naznačuje, že během ní může dojít ke změně poskytovatele připojení. Kombinace těchto faktorů vyžaduje flexibilní a otevřenou správu uživatelů.

Aby se s uvedenými problémy vypořádaly, Ericsson a firma Gemalto uzavřely partnerství za účelem zajištění dynamické správy uživatelů zařízení.

Partnerství těchto společností vedlo k vytvoření integrovaného řešení sestávajícího z platformy k propojení různých zařízení od Ericssonu a platformy ke správě uživatelů od Gemalta. Plně funkční kombinace obou platforem zjednodušuje zavádění řešení M2M na straně operátorů mobilních sítí a nabízí volbu výše investice. Nové řešení rovněž umožňuje vzdálenou správu všech typů zařízení nevyžadující změnu technologie eUICC během celého životního cyklu zařízení. Pro mobilní operátory nové partnerství znamená, že získají integrované a efektivnější řešení konektivity mezi zařízeními.

Nové řešení bylo předvedeno ve výstavním stánku Ericssonu na Světovém mobilním kongresu v Barceloně ve dnech 25.–28. února 2013. Firma Telenor Connexion, poskytovatel řešení konektivity zařízení, navíc předvedla toto řešení v rámci projektu Propojené město GSMA.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *