Management

Ready made společnosti šetří čas

Začátek podnikání je v České republice běh na dlouhou trať, zvláště pak v porovnání se zbytkem světa. Podle žebříčku organizace Doing Business jsme až na 140. místě ze 185 hodnocených zemí. Vyřizováním formulářů na úřadech strávíte až 20 dní. A to jen za předpokladu, že budete mít vše potřebné hned napoprvé a nebudete se muset vracet. Přitom byste těch 20 dní mohli jednoduše ušetřit a využít mnohem smysluplněji.

Kupte si hotovou společnost

Pokud plánujete založit novou firmu, abyste vydělali na svém skvělém nápadu, je zde možnost, jak se této pokročilé byrokracii vyhnout. Mnoho firem se dnes zabývá zakládáním společností a následným prodejem. Koupit společnost proto není žádný problém.

Taková společnost má splacený základní kapitál a nikdy nevyvíjela žádnou činnost. Nemá proto žádné závazky. Nemusíte se tak bát, že by vás nemile překvapili nějací „kostlivci ve skříni“. Pro koupi společnosti můžete využít například služeb Společnosti pro Vás, kde vám se vším pomohou.

Ideální volbou využití času je příprava marketingového plánu

Co s takovým ušetřeným časem provést? Určitě byste si mohli vzít dovolenou a přemýšlet, jak to bude skvělé, až budete šéfem ve vlastní společnosti. Čas můžete však investovat i lépe. Těch 20 volných dní, které ušetříte nákupem ready made společnosti, je ideální doba na přípravu dobrého marketingového plánu.

V něm byste měli analyzovat:

  • svůj výrobek nebo službu
  • své cíle
  • konkurenci
  • cílový trh
  • distribuci
  • cenu

Hospodářská krize ukázala, že mnoho prostředků na marketing se vykládalo naprosto neefektivně, nebo na druhou stranu spousta firem nepovažovala za nutné do vlastní propagace investovat vůbec.

Nepodceňujte přípravu na podnikání. Efektivní marketing může rozhodnout o přežití nebo zániku společnosti.

Čtěte také