ICT

Adastra ohlašuje finanční výsledky za první pololetí fiskálního roku 2004

Adastra Corporation dosáhla v první polovině fiskálního roku 2004 výnosů ve výši 165 milionů Kč, což představuje meziroční nárůst o 54 %

Adastra Corporation, česko-kanadská konzultační společnost působící v oblasti informačních technologií, oznamuje výsledky hospodaření za první pololetí fiskálního roku 2004 (1. 10. 2003 – 31. 3. 2004). Adastra dosáhla výnosů ve výši 165 milionů Kč, což představuje 54% nárůst oproti stejnému období fiskálního roku 2003. O plných 78 % meziročně vzrostl objem tržeb dosažený v České republice a na Slovensku. Největší podíl – 95 % – na celkových výnosech společnosti činily IT služby.

Adastra i nadále klade trvalý důraz na zvyšování úrovně IT služeb v oblasti Business Intelligence a Data Warehousing. V letošním roce patří mezi preferované oblasti zákaznicky orientované datové sklady (Customer Data Warehousing), řešení pro Data Mining a jeho obchodní aplikace (např. segmentace, cross-selling, predikce podvodů, predikce odchodů zákazníků) a řešení čištění zákaznických dat a identifikace zákazníka.

Adastra také vidí vzrůstající zájem slovenských firem o řešení, v nichž je nejkompetentnější – řešení Business Intelligence – a založila v Bratislavě plnohodnotnou pobočku. Její ředitelkou byla jmenována Šárka Klofáčová. Konzultanti společnosti Adastra se tak ještě více přiblíží svým zákazníkům a mohou lépe reagovat na jejich potřeby. Mezi slovenské zákazníky Adastry patří např. Všeobecná úverová banka, Poštová banka, Prvá stavebná sporiteľna či Orange.

– red –

Čtěte také