ICT

Největší akvizice na českém hostingovém trhu byla dokončena

V pátek 18. června 2004 byla uzavřena dohoda mezi společnostmi Zoner a Active ISP o prodeji minoritního podílu firmy Globe Internet. Největší český webhoster a registrátor domén, firma Globe Internet, je tak stoprocentně v rukou panevropské webhostingové firmy Active ISP.

Jednání o prodeji menšinového 40ti procentního podílu probíhala již od vstupu společnosti Active ISP do Globe Internet, jak potvrdil Milan Behro, majitel Zoner a.s.: „Po vstupu Active ISP do Globe Internet proběhlo několik setkání se zástupci společnosti Active ISP. Ze začátku šlo spíše o informativní setkání bez konkrétních výsledků.“ Podíl v konkurenční firmě Globe Internet získal Zoner a.s. od Jakuba Ditricha, spoluzakladatele a spoluvlastníka firmy, na konci letošního března. Milan Behro již tehdy naznačil, že investice do Globe Internet může být krátkodobá.

Vstup Active ISP do Globe Internet byl oznámen 1. června. Spolumajitelé Globe Internet Karel Umlauf a Jan Panoch společně prodali 60 procent firmy. Celá transakce byla zaršena prodejem zbývající části společnosti. Společnost Active ISP koupila 40ti procentní podíl od Zoner a.s. a stala se jediným vlastníkem Globe Internet. Milan Behro ze Zoneru je spokojen s prodejem: „Myslím, že celá akvizice byla výhodná pro všechny zúčastněné, od Jakuba Ditricha přes Karla Umlaufa a Jana Panocha až po Zoner.“

Active ISP podniká na hostingovém trhu a operuje v 15 evropských zemích. Podíly má přibližně v 26 firmách. Šéf Zoneru Milan Behro dodává: „Globe Internet byla jedinou společností, kde podíl Active ISP nebyl 100 procent. Naše dohoda se zástupci Aktive ISP znamená, že Globe Internet nebude nadále výjimkou“.

Firma HorMart s.r.o. provozující Přehled českého webhostingu na www.hormart.cz poskytuje profesionální služby na internetu. Zaměřuje se na monitoring trhu hostingových a doménových služeb, tvorbu pokročilých webových prezentací a internetový marketing.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *