ICT

LogicaCMG získala zakázku na outsourcing informačního systému holdingu AAC

Jeden z největších středoevropských distributorů IT a elektroniky a významný assembler osobních počítačů, holding AAC, zahájil spolupráci se společností LogicaCMG na vybudování nového provozně-ekonomického (ERP) a zákaznického (CRM) systému a jeho provozování formou outsourcingu. Hodnota pětileté zakázky přesahuje 100 milionů korun.

Jedná se o jedno z prvních nasazení nejnovější verze řešení mySAP ERP (4.7) a CRM (4.0) pro obchodní organizaci na evropském kontinentě. Systém bude podporovat stávající aktivity AAC nejen v České republice, ale i v dalších zemích, kde firmy holdingu působí. Architektura řešení zároveň podporuje rozvojové aktivity AAC. LogicaCMG jej bude provozovat ze svého datového centra v Praze na Petřinách a poskytovat podporu 24 hodin denně. LogicaCMG k tomu využije své centrum aplikační podpory, které již poskytuje služby více než třem desítkám podniků v České republice i dalších zemích regionu. Součástí kontraktu jsou přesně definované technické parametry, jejichž nedodržení by bylo penalizováno (SLA – Service Level Agreement).

Holding AAC má tři dceřiné společnosti, z nichž Libra se orientuje především na oblast spotřební elektroniky (je, mimo jiné, výhradním dovozcem produktů Samsung), ProCA je významným IT distributorem a třetím největším producentem osobních počítačů v České republice (značky Bravo a Tesco) a Xanadu se orientuje na služby a systémová řešení a zároveň je významný partner společnosti Autodesk. V současné době prochází celý holding restrukturalizací s cílem zpřehlednit a zefektivnit činnost. Nasazení výkonnějšího informačního systému je součástí této aktivity.

„Jako firma zabývající se moderními technologiemi dobře chápeme, jak je důležité, aby další expanze byla podpořena informačním systémem, který nám umožní lépe řídit náklady a flexibilněji reagovat na požadavky trhu. A protože jsme se chtěli soustředit na hlavní oblast činnosti, potřebovali jsme silného a stabilního partnera, kterému bychom mohli plně důvěřovat. A proto jsme si vybrali firmu LogicaCMG, s níž máme dlouhodobé zkušenosti,“ uvedl generální ředitel AAC Michal Henych.

„Velmi si této důvěry vážíme a jsme rádi, že můžeme spolupracovat s firmou, která má tak jasnou představu o svých záměrech i o tom, jakou roli mají při realizaci těchto záměru hrát informační technologie,“ prohlásil divizní ředitel pro průmysl a energetiku ve společnosti LogicaCMG Petr Hübl. „Tato zakázka pro nás znamená další posílení pozice na trhu s outsourcingem informačních systémů a potvrzení role klíčového dodavatele těchto systémů pro hi-tech sektor. Při práci pro AAC budeme moci využít kapacitu svého datového centra i centra aplikační podpory, a zároveň zhodnotit zkušenosti z práce pro technologické firmy.“

– red –

Čtěte také