Obchod

Do Liberce zamířil Interspar

Jedno z posledních nevyužitých prostranství v blízkosti Plaveckého bazénu v Liberci změní svoji dosavadní tvář. Záměrně si tuto lokalitu vybrala společnost Department Store 2000 a.s., která zde nechá postavit multifunkční objekt v hodnotě 250 miliónů korun, který v této části města doposud chyběl. V posledním měsíci loňského roku byl geologický průzkum doplněn o další dvě sondy, aby v těchto dnech mohly začít zemní práce na výstavbě obchodního centra, jehož generálním dodavatelem stavby je liberecká společnost SYNER, s.r.o.

„Na pozemku stavby se v minulosti nacházela vodní nádrž pro zásobování jedné z nejstarších libereckých manufaktur na místě dnešního plaveckého bazénu, která sloužila i jako veřejné koupaliště. Projekt s touto skutečností počítá a je to právě jeden z důvodů, proč bylo upuštěno od podzemních podlaží,“ vysvětluje Miloslav Otta, manažer investic dodavatele stavby a pokračuje: „Ačkoliv jsme museli datum zahájení prací posunout, plánovaný termín dokončení – listopad letošního roku – splníme.“

Většinu obchodní plochy, přibližně 3500 metrů čtverečných, obsadí velkoprodejna řetězce INTERSPAR. V třípodlažní nákupní pasáži se dále bude nacházet restaurace a jednotlivé obchody. V pořadí druhá restaurace se nalézá v úrovni parkoviště na střeše objektu. Areál dohromady nabídne 300 parkovacích stání. V souvislosti se stavbou dojde k nezbytným úpravám Budyšínské ulice a postavení nové okružní křižovatky v oblasti ulic Budyšínská a Svojsíkova. Ta umožní napojení parkovacích ploch a zásobovacího dvora, který je umístěn v podzemí stavby.

– red –

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!