Marketing

MasterCard a inovace

Společnost MasterCard uspořádala pro vybrané zástupce bankovní sféry workshop s názvem „Inovace vládnou světem“ o virtuální realitě a technologických novinkách.

Workshop se uskutečnil 24. června v hotelu Yasmin ve spolupráci s digitálními agenturami Nydrle, Havas Worldwide a Motion Media. Po jednotlivých prezentacích měli zástupci klientů možnost si všechny novinky vyzkoušet. Pro banky byly nejzajímavějším předmětem brýle Google Glass, které umožňují uskutečnit inovativní formy platby. S brýlemi pro virtuální realitu Oculus si klienti zase mohli zahrát několik her.

„MasterCard je globální lídr v oblasti moderních technologií. Neustále hledáme nové nápady a zlepšení, které by přispěly ke zvýšení kvality života lidí. Proto jsou pro nás inovace klíčové a podporujeme je, “ říká Richard Walitza, viceprezident pro mobilní platby a inovace MasterCard Europe ČR, SK a Rakousko.

 S brýlemi pro virtuální realitu Oculus si účastníci mohli zahrát několik her.


S brýlemi pro virtuální realitu Oculus si účastníci mohli zahrát několik her.

Cílem workshopu bylo informovat banky o současných trendech v inovacích, technologiích a marketingu, což se prostřednictvím praktických ukázek např. dronů, 3D tiskáren, chytrých hodinek či náramků dokonale povedlo. Celá řada novinek už se používá a jejich cena je dostupná pro široké vrstvy uživatelů. Nové technologie také významně pomáhají v řadě oblastí, např. 3D tiskárny umožňují kvalitní výrobu lékařských protéz. Workshop se nevyhnul ani prezentaci nových technologií využívaných v marketingu, mimo jiné např. interaktivní billboard reagující na proudící vzduch ve stanici metra.

„Češi patří mezi nejinovativnější Evropany, což dokládá i náš průzkum, podle kterého dvě třetiny z nich uvažují o placení mobilem. Díky aplikaci MasterCard Mobile a technologii NFC telefonů jim v tom již nic nebrání. V MasterCard ale neustále hledáme další horizonty vývoje a inovací. Technologie totiž umožňují nejen komfortnější platby u obchodníků a nová věrnostní schémata, ale také nabízejí využití bankovních karet v dopravě a veřejné správě,“ dodává Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe ČR a SK.

Čtěte také