On-line

Nový design a nové funkce na Mapy.cz

Po téměř tří měsíčním testování míří úpravy na oblíbeném mapovém serveru, Mapy.cz, do ostrého provozu. Více jak 2,7 milionu reálných uživatelů měsíčně, kteří hledají polohu, spojení či si plánují trasu výletu, přinese nové přehlednější prostředí a řadu nových funkcí. Například Seznam.cz Panorama, MHD plánovač spojení či 3D mapy – to vše je nyní k dispozici přímo na Mapy.cz.

Od dubna mohli uživatelé Mapy.cz zkoušet, proklikávat a dávat zpětnou vazbu na změny a úpravy ve veřejné betě. O tom, že si svůj názor nenechali jenom pro sebe, svědčí i kompletní změna vzhledu zkušební verze webu. „Bylo zajímavé sledovat, jak popularita zkušební verze webu mezi uživateli roste. Na začátku jsme zaznamenávali přibližně stovku uživatelů denně. V posledních dnech toto číslo vzrostlo až na cca 10 000 lidí, kteří denně navštívili betaverzi a nechávali nám důležitou zpětnou vazbu. Té jsme měli opravdu hodně a postupně zapracovali většinu postřehů. Co nás těší je fakt, že šlo převážně o pozitivní reakce, nebo požadavky na úpravy, které jsme měli nebo máme v plánu dodělat,“ řekl Martin Fuks, manažer produktového týmu Mapy.

Mapy  - Seznam

To, co zatím uživatelé v ostré verzi nenaleznou je možnost zakoupení si vlakových jízdenek přes službu Bileto.cz, která zatím běží v testovacím režimu „Tlačítko pro přímý nákup jízdenky přes Bileto.cz přibude, jakmile služba přejde do ostrého provozu. Nicméně se nám podařilo zakomponovat vyhledávání vlakových spojů, takže si uživatel může snadno naplánovat svoji cestu,“ řekl Aleš Vitinger, produktový manažer Mapy.cz.

Čtěte také