On-line

Online plakátovací plocha jako nový web Národního divadla

Do nového roku vstoupilo Národní divadlo ve velkém. Spolu se znovuotevřením zrekonstruované budovy Státní opery spustilo i nový web. Za redesignem webových stránek stojí agentura Symbio, která zvítězila ve veřejném výběrovém řízení na dodavatele.

Jedním z hlavních požadavků bylo, aby nový web (https://www.narodni-divadlo.cz/cs) fungoval skvěle na mobilních telefonech a dalších běžných zařízeních. A aby si domácí i zahraniční návštěvníci mohli snadno a přehledně koupit vstupenku a pohodlně najít veškeré potřebné informace. „Máme radost z toho, že web je jak uživatelsky přívětivý, tak vizuálně atraktivní a technicky funkční. Věříme, že s ním budou spokojeni i naši diváci,” uvedl ředitel Národního divadla Jan Burian.

Symbio se při tvorbě webu intenzivně zaměřilo na grafické zpracování i technologie. Kreativní myšlenka vychází z pojetí webové stránky jako online plakátovací plochy. Web tak působí dojmem zdi s nepravidelně nalepenými plakáty. Dle designérů webu reflektuje jeho výsledné vizuální pojetí zkušenost vídat plakáty Národního Divadla na plakátovacích plochách, ve vitrínách a v časopisech. Roli hraje i výrazná typografie, která vystupuje ven z fotografií a videí. „Chtěli jsme, aby se web mohl zařadit na přední příčky webových stránek kulturních institucí jak v Česku, tak ve světě,” dodává Stanislava Šremrová, account manažerka Symbia.

Při vývoji webu bylo důležité najít řešení, které jeho editorům zpříjemní správu obsahu a umožní ve vývoji použít nejnovější technologie, čímž připraví web na další postupný rozvoj. „Použitím tzv. headless CMS, ruku v ruce s využitím univerzální webové aplikace, se podařilo zvládnout obojí.

Web je postaven komponentově a dává editorům velkou volnost při sestavování stránek. Backend komunikuje přes GraphQL rozhraní a je připraven na vytvoření dalších digitálních touchpointů,” vysvětluje Martin Cajthaml, head of development Symbia.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *