Internet

Téměř 3 miliony uživatelů v ČR má mobilní internet

Již téměř 3 miliony uživatelů, tedy o necelou pětinu více než v srpnu, navštěvuje webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor prostřednictvím mobilních zařízení. Kategorií, která vykazovala nejvyšší podíl návštěvnosti z mobilních zařízení, bylo v září Těhotenství a rodičovství (25 %), následované kategoriemi Sport a Zdraví (19 resp. 16 %).

Návštěvnost z klasických PC

V září navštívilo webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor více než 6,6 milionu českých a 2 miliony zahraničních uživatelů. Na těchto webech bylo provedeno 7,5 miliardy zobrazení stránek, přičemž největší nárůst zobrazení zaznamenaly kategorie IT Servery, mobilní a digitální technologie (14 %), Komunikační služby (12 %) a Ekonomika, finance, právo (11 %). Celkem bylo provedeno na zapojených webech téměř 1,2 miliardy návštěv; délka jedné návštěvy dosahovala téměř 8 minut. Denně strávili uživatelé na těchto webových stránkách více než hodinu a půl.

Zájem o webové stránky výrazně rostl v pracovní dny. V září navštívilo měřené weby v pracovní dny v průměru o milion uživatelů více než o víkendech (3,6 milionu). Ovšem v kategoriích spojených s trávením volného času například Komunitní a teens servery, Zábava a hry či Cestování, byl rozdíl mnohem nižší.

Tab.1. Návštěvnost internetu v ČR – meziměsíční porovnání výsledků za srpen a září 2014

gemius_zari_2014

* Reální uživatelé z ČR – počet uživatelů internetu z České republiky, kteří navštívili alespoň jeden z webů zapojených do výzkumu NetMonitor během daného měsíce.
Zdroj: NetMonitor, září 2014.

Návštěvnost streamovaného obsahu

Počet českých uživatelů navštěvujících multimediální obsah dosáhl v září téměř 3,5 milionu. Na webových stránkách nabízejících jak televizní pořady, tak amatérská videa bylo zaznamenáno více než 114 milionů zahájených přehrání. Mezi uživateli sledujícími streamovaný obsah mírně převažovali muži a nejpočetnější skupinu (více než pětinu) tvořili uživatelé ve věku 35–44 let.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *