Média

Týden nákupů Ona DNES nabízí slevové poukázky do 80 obchodů

V rámci podzimního týdne Nákupů Ona DNES budou mít ve dnech 13. až 19. října 2014 čtenářky časopisu OnaDnes letos již podruhé příležitost uplatnit slevové poukázky do zhruba 80 obchodů. V roli generálního partnera celou akci opět podpoří Visa Europe, která společně s vydavatelstvím MAFRA z každé Visa platby uskutečněné díky využítí některého z kuponů odvede 10 korun na konto Nadace Terezy Maxové dětem.

Výsledná částka poputuje do Azylového domu Spektrum Vysočina, kde budou prostředky využity na podporu finanční gramotnosti jeho obyvatelek.

Azylový dům, jehož adresa není veřejná, poskytuje útočiště ženám, které se staly oběťmi domácího násilí a musely nechtěně či neplánovaně opustit svůj domov. „Řada těchto žen má s sebou děti, které by bez azylového zázemí skončily v dětských domovech. Nadace využije získané finance mimo jiné i na doučování a volnočasové aktivity těchto dětí,“ objasnila Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem. Cílová částka projektu byla stanovena na 150 000 korun.

Visa_Ona_dnes_print_

„Azylový dům Spektrum podporujeme ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem již druhým rokem. Za tu dobu se včetně současné kampaně podařilo vybrat již 550 tisíc korun. Věříme, že tyto prostředky mají skutečnou šanci změnit životy obyvatelek domu a jejich dětí k lepšímu. Právě tím, že to není jen pasivně přijímaná pomoc, ale prostředek, který ženám umožní naučit se lépe hospodařit s vlastními financemi – například tak, aby se dokázaly vyhnout dluhové spirále. Taková pomoc podle nás má opravdový smysl, proto máme v plánu pokračovat v ní i nadále,“ uvedl regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko Marcel Gajdoš.

Čtěte také