banner_left
Internet

V posledním prázdninovém měsíci výrazně vzrostl počet zobrazení stránek

Počet zobrazení stránek zapojených do výzkumu NetMonitor rostl v srpnu jak u klasických PC, tak na mobilních zařízeních. Počet zobrazení generovaných českými uživateli z klasických PC se meziměsíčně zvýšil o téměř 13 milionů, nejvíce pak v kategoriích Společenské magazíny (161 tisíc), Domovské stránky portálů (téměř 150 tisíc) a Auto-moto (96 tisíc). Počet mobilních zobrazení vzrostl oproti červenci o 40 milionů.

Návštěvnost z klasických PC

Česká internetová populace se v srpnu zvětšila o více než 150 tisíc uživatelů a přesáhla tak hodnotu 6,5 milionu. Čeští uživatelé provedli na webových stránkách zapojených do výzkumu více než 1,15 miliardy návštěv, přičemž délka jedné návštěvy dosahovala přibližně necelých 8 minut. Průměrný uživatel strávil prohlížením webů zapojených do výzkumu více než hodinu a půl denně a necelých 24 hodin měsíčně. Zapojené webové stránky sledovalo denně přibližně 3 miliony uživatelů.

netmonitor_srpen

Návštěvnost streamovaného obsahu

Multimediální obsah sledovalo v srpnu 3,4 milionu českých uživatelů, kteří provedli 108 milionů zahájených přehrání. Průměrná délka jedné návštěvy dosáhla necelých 10 minut a jeden uživatel stráví sledováním streamovaného obsahu v průměru 22 minut denně. Videa sledují uživatelé častěji v pracovních dnech než o víkendech, kdy jich bylo o 150 tisíc méně.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *