Obchod

Zemský řemeslný pivovar představil Zemský India Brown Ale

Zemský řemeslný pivovar představil v restauraci Jáma první výsledek spolupráce na svých řemeslných zahraničních pivech se zahraničními sládky: pivní speciál Zemský India Brown Ale. Pivo uvařil americký sládek Josh Brown z pivovaru Lone Tree Brewery z města Denver v americkém státu Colorado.

„Je to další pozitivní krok dopředu v rámci našich plánů vrátit do Braníku řemeslné pivovarnictví po 114-ti letech. První bylo podepsání 50-ti leté nájemní smlouvy s Městskou částí Prahy 4 na areál Dominikánského dvora“ zhodnotil výsledek práce sládka Pavel Prchal, jednatel Zemského řemeslného pivovaru.

indiabrownale_1

Samotné pivo popsal sládek Josh Brown při videokřtu z Colorada následně: „Snažil jsem se o chuťově čisté a plné pivo, s tmavě čokoládově hnědou barvou a charakteristickou vůní i chutí po praženém sladu a americkém chmelu, tedy lehce hořké čokoládové a karamelové tóny a citrusové noty. Tento styl piva je velmi populární v Americe a soudě dle reakcí na křtu i z trhu bude populární i v Čechách.

První várka našeho Zemského IBA byla uvařena 27. – 28. října v prostorách pivovaru zLoun v Lounech. Použili jsme 4 druhy sladu včetně praženého a pět druhů amerických chmelů. Naše pivo má obsah alkoholu 6,2 % a procento extraktu původní mladiny (EPM) je 16,3 %. A bohužel, celých dvacet hektolitrů se vyprodalo.“ si posteskl Prchal a dodal: „Jediné co nám zbylo je pár desítek lahví o velikosti 750ml. Nicméně již teď nám pro změnu leží v tancích Vánoční Ale, připravujeme v dalších týdnech Stout a v novém roce bude již opět k dostání Zemský IBA“.

indiabrownale_2

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *