Obchod

Absolutním vítězem ocenění MasterCard Obchodník roku 2013 se stala IKEA

Celkový vítěz i vítězové v jednotlivých sortimentních kategoriích byli určeni na základě výsledků rozsáhlého reprezentativního výzkumu společnosti INCOMA GfK na vzorku 1 000 respondentů z celé České republiky. Hodnocenými parametry bylo spontánní jmenování prodejny („top of mind“), počet nakupujících a míra jejich věrnosti prodejně, důvěra zákazníků a spokojenost s vybranými parametry (sortiment, kvalita, personál, služby, uspořádání).

Absolutním vítězem jedenáctého ročníku ocenění se stala společnost IKEA Česká republika. Lidé nejvíce oceňovali hlavně skladbu sortimentu společnosti, prodejna vykazuje i vysokou míru loajality a důvěry zákazníků. Na druhém místě se v kategorii Absolutní vítěz prosadila dm drogerie markt a na třetím místě se umístila drogerie Teta.

Přehled vítězů ocenění MasterCard Obchodník roku 2013

1. Cenu MasterCard Obchodník s potravinami roku 2013 (hypermarkety, supermarkety, potraviny) letos díky vysoké loajalitě svých zákazníků vyhrál Kaufland, na druhém místě se umístil Globus, který tak neobhájil své loňské vítězství a na třetím místě je Lidl.

2. Ocenění v kategorii MasterCard Obchodník s oděvy 2013 (obuv, oblečení, sport) stejně jako loni vyhrála společnost Sportisimo, na druhém místě se umístil Deichman a na třetím A3 Sport. Sportisimo boduje zejména širokou sítí svých prodejen a vysokou loajalitou zákazníků.

3. Cenu MasterCard Internetový obchodník roku 2013 obhájil portál Alza.cz, na druhém místě se umístil server Mall.cz a na třetím Aukro.cz. Zákazníci pozitivně vnímají především šíři nabízeného sortimentu a obchodu jsou loajální.

4. Vítězem kategorie MasterCard Obchodník s drogerií a parfumerií roku 2013 se stala společnost dm drogerie markt, druhé místo patří drogerii Teta a třetím oceněným se stal Rossmann. Všechny tři společnosti tak dosáhly stejného umístění jako v loňském roce. Oceňovanými charakteristikami dm drogerie jsou především široký sortiment a personál prodejen.

5. MasterCard Obchodník s elektrotechnikou roku 2013 se stal Electro World, na druhém místě skončil Datart a třetí místo obhájil Okay. Electro World u zákazníků boduje zejména šíří sortimentu a kvalitou personálu.

6. Cenu MasterCard Obchodník s knihami, CD a DVD roku 2013 obdržely Levné knihy, hned za ním získaly ocenění Knihy Dobrovský a Neoluxor.

7. Vítězem v kategorii MasterCard Obchodník pro dům a zahradu 2013 (potřeby pro dům, zahradu a chovatele) se stalo OBI, na druhém místě Baumax, na třetím místě Hornbach. OBI zvítězilo ve své kategorii zatím pokaždé za dobu trvání soutěže, a má tak na svém kontě už jedenáct prvenství.

8. Cenu MasterCard Obchodník roku pro domácnost 2013 (nábytek a vybavení domácností) získala IKEA. Na druhém místě je Asko Nábytek a třetí se umístil Jysk. Tato kategorie byla letos do soutěže zařazena poprvé jako samostatná.

9. MasterCard Obchodník bez bariér 2013 se stalo Tesco. Zákazníci ocenili přístup personálu a službu iTesco, kdy jim je nákup doručen až do domu. Záštitu nad touto kategorií převzalo Konto BARIÉRY. (více informací vyjde ve zvláštní tiskové zprávě)

Zvláštní ceny

1. V kategorii MasterCard Obchodník roku 2013 – GE Money Bank Cena veřejnosti zvítězil Lidl. První místo mu zajistilo 22 354 hlasů, na druhém místě se umístila IKEA s 10 528 hlasy a na třetím místě je drogerie dm markt se 7 334 hlasy. Zákazníci hlasovali prostřednictvím internetových stránek www.obchodnik-roku.cz a SMS zpráv v průběhu prosince 2013 a ledna 2014 a celkem mezi nejrůznější obchodníky rozdělili 153 973 hlasů.

2. Ocenění MasterCard Obchodník roku – GE Money Bank Věrnostní program 2013 patří mezi novinky letošního ročníku a získala ho drogerie Teta s programem Teta Klub, který zákazníci označili jako nejpřínosnější.

3. Vítězem v kategorii MasterCard Kreativita roku 2013 se stal Lidl. Rozhodla tak porota složená z profesionálů v oboru marketingu, která ocenila kampaň Paulus vs. Ihnačák. Jedná se jedinou kategorii, kam sami obchodníci mohli nominovat jednu ze svých úspěšných marketingových kampaní.

4. – 5. O vítězi v kategoriích MasterCard Osobnost obchodu 2013 a MasterCard Inovace v obchodě roku 2013 hlasují účastníci Retail Summitu 2014 na základě nominací odborné poroty. (více informací o nominovaných vyjde ve zvláštní tiskové zprávě)

Slavnostní vyhlášení absolutního vítěze, vítězů všech oborových kategorií i zvláštních cen proběhlo 4. února 2014 v Clarion Congress Hotelu v Praze.

Přehled vítězů ocenění MasterCard Obchodník roku 2013

vitez obchodnik roku

 

 

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *