Obchod

Benzina začíná s prodejem léčiv na čerpacích stanicích

Společnost Benzina se spojila se značkou Medipoint a od 30. července postupně spouští na vybraných čerpacích stanicích prodej volně dostupných léčiv, jako například Paralen, Kinedril, Nurofen a Visine. Jde zejména o léky, které mají pomoci s akutní bolestí, teplotou nebo nevolností. Celkem je v sortimentu čerpacích stanic Benzina 15 druhů vyhrazených léčiv (specifikované zákonem), dále 20 dalších přípravků a potravinových doplňků.

medipoint_benzina

„Pro prodej léčiv jsme vytipovali zejména lokality na dálničních tazích a silnicích první třídy, kde je vysoká frekvence dopravy. V případě, že se u některého řidiče či spolujezdce objeví nežádoucí zdravotní obtíže, které mohou ovlivnit pohodlí i bezpečnost cestování, jsou volně prodávané léky na čerpací stanici vítanou službou,“ uvedl za Benzinu Filip Balcárek, ředitel pro shop a gastro. „Vybírali jsme také čerpací stanice ve městech, kde je nepřetržitý provoz a kde můžeme zákazníkům nabídnout okamžitou pomoc i v nočních hodinách,“ dodává Filip Balcárek.

Do konce srpna bude prodej léků zaveden na vybraných 50 čerpacích stanicích. Prodej léčiv bude probíhat za asistence personálu čerpací stanice, který bude také zákazníkům schopen poskytnout základní informace o prodávaných léčivech. V následujících měsících bude Benzina vyhodnocovat výsledky prodeje léčiv a rozhodne o případném rozšíření do dalších lokalit. Benzina v současnosti provozuje nejširší síť čerpacích stanic v České republice. Celkem je to 338 čerpacích stanic.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *