ICT

Globální dohoda mezi Fujitsu Siemens Computers a Siemens AG

Fujitsu Siemens Computers se stává celosvětovým dodavatelem produktů a řešení IT pro svou mateřskou firmu, společnost Siemens. Obě společnosti uzavřely smlouvu, která zahrnuje dodávky kompletního produktového portfolia Fujitsu Siemens Computers.

Podle Rudiho Lamprechta, člena představenstva společnosti Siemens, existují vazby mezi oběma společnostmi na mnoha úrovních a to také proto, že Siemens z 50 % firmu Fujitsu Siemens Computers vlastní. „Siemens celosvětově nakupuje více než polovinu své počítačové infrastruktury právě od Fujitsu Siemens Computers. Z tohoto důvodu je firma naším preferovaným dodavatelem IT. Víme, že se na výborné produkty a služby Fujitsu Siemens Computers můžeme spolehnout,“ říká Lamprecht.

Smlouva se společností Siemens ukazuje, že firma Fujitsu Siemens Computers, která je předním evropským výrobcem výpočetní techniky, dokáže díky partnerským smlouvám operovat i na celosvětové úrovni a nabídnout své služby globálním zákazníkům. V rámci podepsaného kontraktu Fujitsu Siemens Computers přímo dodává zboží všem evropským společnostem skupiny Siemens. Distribuci v Americe zajišťuje společnost Fujitsu Technology Solutions a v Asii společnost Fujitsu, Ltd.

Siemens a Fujitsu Siemens Computers spolu úzce spolupracují v mnoha oblastech. Např. Siemens Business Services (SBS), servisní organizace společnosti Siemens, je nejen jedním z hlavním partnerů společnosti Fujitsu Siemens Computers, ale rovněž s ní spolupracuje na komerčních řešeních. Fujitsu Siemens Computers rovněž prodává osobní digitální asistent Siemens SX45 s integrovaným GSM modulem firemním klientům spolu s uživatelsky přizpůsobenými řešeními pro přístup k podnikovým aplikacím ERP či CRM.

Čtěte také