Obchod

Řešení mySAP E-Procurement na špici v oblasti elektronického pořízení

Společnost SAP oznámila, že její řešení mySAP E-Procurement si celosvětově koupilo již více než 1 000 společností. Za tímto úspěchem stojí klíčová komponenta Enterprise Buyer (Professional Edition) od dceřinné firmy SAP Markets.

Řešení podporuje procesy plánovaného či neplánovaného pořízení přímého a nepřímého materiálu, zboží a služeb. Do svých e-business strategií implementovaly toto řešení mj. takové společnosti jako Bertelsmann, Mercedes-Benz Espana, Pirelli, a Procter & Gamble.

Hlavní výzvou, které v současné době podniky čelí, je v případě budování komplexního e-procurement řešení potřeba integrovat různorodé a decentralizované procurement a back-office systémy do jednoho centralizovaného řešení. S profesionální verzí SAP Markets Enterprise Buyer jako klíčovou komponentou nabízí mySAP E-Procurement zákazníkům jednotné řešení, které plně integruje a automatizuje podnikové e-procurement procesy po celém světě a redukuje dobu a náklady na transakce.

Společnosti mohou díky řešení mySAP E-Procurement omezit náklady, zvýšit účinnost nákupu, monitorovat nákupní zvyky a lépe spolupracovat s obchodními partnery. S globálním pohledem na aktivity pro pořizování materiálu je možné sledovat trendy v oblasti prodejců a nákladových center, získávat lepší smluvní podmínky a rychleji vyřizovat nákupní požadavky. Například společnost Procter & Gamble předpokládá úspory ve výši 10-15 % ze svých pořizovacích výdajů na základě konsolidace svých globálních nákupních aktivit.

Čtěte také