On-line

Kasa.cz letošní vánoce prodala o 50 % více dárků než vloni

Přední český internetový nákupní portál Kasa.cz zaznamenal v předvánočním období meziročně o 50 procent více objednávek. Průměrná hodnota objednávky přitom mírně klesla – z loňských 3 900 Kč na letošních 3 700 Kč.

Předvánoční nákupy letos začaly podobně jako vloni v polovině listopadu, silnější nárůsty pak Kasa.cz zaznamenala třetí listopadový týden, kdy počet objednávek vzrostl o 128 % oproti stejnému období loňského roku. Nejsilnějším nákupním dnem bylo letos pondělí 12. prosince, kdy Kasa.cz evidovala o 33 % více objednávek než v nejsilnější den roku 2010, kterým bylo pondělí 13. prosince.

„Zákazníci letos nechávali své předvánoční nákupy i na poslední chvíli, tedy na 22. či 23. prosince. Díky našim nově otevřeným kamenným prodejnám v Praze, Čestlicích a v Brně měli možnost zboží osobně vyzvednout i na Štědrý den, a to bez dlouhého čekání a front, neboť jsme byli na předvánoční silnou návštěvnost dobře připraveni,“ uvedla Jitka Součková, marketingová ředitelka Kasa.cz.

Obecně byly nákupními hity letošních vánoc především čtečky elektronických knih a drobné domácí spotřebiče jako například výrobníky sody, remosky či mixéry. Mezi nejkurióznější vánoční dárky z Kasa.cz letos patřily zahradní traktory, které se v tomto období obvykle vůbec neprodávají a letos je zakoupila desítka zákazníků.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *