On-line

GE Money Bank spouští NFC platby na dalších telefonech, přidává i model od Sony

GE Money Bank rozšiřuje nabídku mobilních telefonů, které podporují platby pomocí technologie NFC. Vůbec poprvé v České republice mohou zákazníci využívat platební karty v mobilu i na chytrých telefonech Sony – konkrétně na odolném modelu Sony Xperia Z. Dalším přírůstkem v řadě telefonů podporujících NFC platby je Samsung Galaxy S III mini. GE Money Bank nabídla NFC platební karty v mobilu letos v lednu jako první česká banka všem klientům bez omezení a zdarma.

„Při uvádění služby na trh jsme slíbili, že brzy rozšíříme NFC platby i na další telefony. To jsme splnili a nabídku jsme vedle nového modelu Samsung rozšířili také o telefon značky Sony, po které zákazníci volali,“ říká Ondřej Hájek, inovační leader GE Money Bank. „V rozvoji NFC plateb v České republice chceme i nadále pokračovat. Naši klienti se tak mohou těšit například na podporu dalších modelů od Sony a také na NFC platby pomocí chytrých telefonů HTC,“ dodává Ondřej Hájek.

„Bezkontaktní technologie MasterCard PayPass si u nás získává stále více příznivců a Česko se dostává do popředí v Evropě v počtu bezkontaktních transakcí. Díky inovacím v GE si lidé mohou vybrat tu nejpohodlnější formu – kartu, nálepku nebo mobil. Budoucnost mobilního placení potvrzuje i zájem výrobců telefonů, kteří MasterCard PayPass technologii přidávají do stále většího počtu modelů,“ říká generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku Miroslav Lukeš.

Klienti GE Money Bank mohou v současnosti naplno využívat NFC platby již na 5 mobilních telefonech – Samsung Galaxy Note II, S III, S III mini, Ace 2 a Sony Xperia Z. Na SIM kartu těchto chytrých telefonů je možné nahrát debetní i kreditní kartu, zákazníci je pak mohou využívat k bezkontaktním platbám u obchodníků i k nákupům na internetu. Platební karta v mobilu je zdarma a pro klienty má navíc tu výhodu, že její uživatelé mají své výdaje okamžitě pod kontrolou přímo v telefonu.

Bezkontaktní platby prostřednictvím karty v mobilu probíhají přiložením chytrého telefonu vybaveného SIM kartou podporující technologii NFC k bezkontaktnímu platebnímu terminálu. Do částky 500 Kč se nemusí zadávat PIN. Při platbě nad 500 Kč zákazník zadá PIN, jak je dnes již zvyklý na platebním terminálu. Přehled o uskutečněných transakcích získá klient přímo v aplikaci telefonu. Úroveň zabezpečení platební karty v mobilu je stejná jako u běžných platebních karet.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *