ICT

POS Media jako první v ČR propojila iPhony manažerů se SAP Business One

POS Media Europe začala jako první v ČR využívat řešení SAP Business One Mobile Application. Reporty, přehledy zakázek nebo stav plnění klíčových ukazatelů tak mají její manažeři k dispozici na svých iPhonech rychle, kdykoliv a kdekoliv. Řešení, implementované společností Sabris, manažerům pomůže maximálně efektivně řídit činnost firmy napříč šesti evropskými zeměmi, kde POS Media působí.

Data uložená v SAP Business One jsou přístupná managementu poboček v jednotlivých zemích, což umožňuje snadné vzájemné porovnání klíčových obchodních a nákladových ukazatelů. To podporuje sdílení zkušeností a best-practice v rámci celé skupiny a přispívá k dosažení synergických efektů – například realizací společných tendrů v rámci regionu. Aplikace se tak kromě nástroje pro přístup k datům a informacím stává užitečným pomocníkem při zdokonalování obchodních procesů.

„Aplikace pro iPhone umožní našim kolegům lépe pracovat s daty, která máme díky řešení SAP Business One k dispozici. Můžeme tak ještě více využít potenciál, který nám tato data nabízí. Navíc veškeré informace, které vedení potřebuje, jsou nyní dostupné ihned a na jedno kliknutí,“ uvedl Filip Rudolf, finanční ředitel společnosti POS Media Europe.

Společnost dbá na to, aby všechna důležitá data byla pracovníkům firmy přístupná co nejsnáze – výstupy ze SAP Business One jsou například integrovány do prostředí SharePoint, které zaměstnanci každodenně používají při své práci. „Nestačí, aby data byla uložena v systému. Je třeba s nimi pracovat a na jejich základě rozhodovat. V souvislosti s tím se rovněž zvyšuje kvalita dat, protože jsou pod neustálou kontrolou,“ vysvětlil Filip Rudolf. Výhodou je snadná práce s reporty v prostředí SAP – již existující sestavy používané na osobních počítačích lze snadno adaptovat pro mobilní zařízení.

„Mobilní zařízení budou hrát v moderních ERP systémech stále důležitější roli a aplikace SAP Business One pro iPhone vychází těmto trendům vstříc. Její nasazení je rychlé a snadné a svým uživatelům přináší řadu výhod a nových možností. Jsem rád, že jsme měli tu možnost, uvést u společnosti POS Media do provozu první takovouto aplikaci v České republice,“ řekl Jaroslav Smejkal, project manager společnosti Sabris.

Společnost POS Media využívá řešení SAP Business One již déle než 5 let. Ihned poté, co byla v prosinci 2010 zpřístupněna aplikace pro iPhone, se dohodla s partnerem SAP, společností Sabris, na zavedení nového řešení. Celý proces implementace trval pouze několik dní. Nyní tak mohou manažeři na svých iPhonech přistupovat k důležitým informacím bez jakýchkoliv omezení, průběžně kontrolovat stav projektů nebo plnění klíčových ukazatelů, jako jsou objemy zakázek, ziskovost nebo nákladovost. Rychle a pohodlně tak lze získávat informace za jednotlivé segmenty, obchodníky či zákazníky. V dohledné době se počítá také s možností data do systému přes mobilní rozhraní zadávat. Další nespornou výhodou je to, že SAP Business One Mobile Application je zdarma a pro její rozšíření ve firmě nejsou potřeba žádné dodatečné investice.

„V poslední době zaznamenáváme stále rostoucí poptávku po mobilních řešeních. Firmy napříč všemi obory se snaží umožnit svým pracovníkům mít neustálý přehled o situaci ve firmě a činit okamžitá rozhodnutí, i když nejsou právě za pracovním stolem. Dostupnost důležitých dat nejen na počítači, ale také na displeji mobilu, se stává nutností,” řekl Lubomír Paprčka, Channel Enablement & Solution Expert SAP ČR.

-red-

Čtěte také