On-line

New Europe 100: nominujte významné inovátory střední a východní Evropy

Res Publica spolu se společností Google a Visegrádským fondem ve spolupráci s Financial Times a dalšími partnery vyhlásila New Europe 100. Projekt si klade za cíl vybrat sto nejlepších inovátorů v regionu střední a východní Evropy

a upozornit na jejich přínos a potenciál. V Česku ho podporují Aspen Institute Prague, FORUM2000 a Platforma pro internetovou ekonomiku.

Veřejnost může nominovat své favority na stránce projektu www.ne100.org, nebo na Twitteru pomocí znaku #NE100, a to až do pondělí 25. srpna.

Smyslem iniciativy New Europe 100 je zviditelnit jednotlivce nebo týmy z regionu střední a východní Evropy, jejichž práce má pozitivní dopad v jejich oboru. Může se jednat o inovativní využití technologií, vynálezů, odborných dovedností nebo společenskou zodpovědnost. Seznam 100 vybraných pořadatelé vyhlásí začátkem října na Ekonomickém fóru pro nové nápady v polských Sopotech.

Pro nominaci musejí jednotlivci nebo týmy, ať už z podnikatelské, mediální, vědecké, společenské nebo politické sféry, splňovat následující kritéria:

● odvaha pro inovace: prokazatelné vědomosti nebo prokazatelné ambice v příslušné oblasti, které mohou měnit “status quo”
● velké myšlenky: myšlenky a nápady jsou průlomové a řeší zásadní problémy společnosti; měly by přinášet pozitivní změny ve způsobu podnikání a v působení na společnost
● dopad: jejich činy již dosáhly nebo mají velký potenciál dosáhnout globálního měřítka, nebo výrazně mění místní poměry

“Transformace střední a východní Evropy byla provedena v posledním čtvrtstoletí vynikajícími lidmi, kteří nás dovedli z politického a hospodářského zapomnění k demokracii a prosperitě,“ říká Wojciech Przybylski, šéfredaktor Res Publica Nowa a organizátor iniciativy New Evrope 100. “Nyní hledáme nové vyzyvatele, kteří budou po dalších 25 let pohánět region dopředu“.

Více informací o projektu New Europe 100 najdete na webu www.ne100.org nebo Twitteru https://twitter.com/NewEurope100.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *