Obchod

Unikátní výstava gigantů z doby ledové zaplní prostory OC Šestky

Gigantický mamut, tajemné Megatherium, největší nelétaví ptáci historie či dvou a půlmetrový Severoamerický velebobr – na dobrodružnou výpravu do doby věčného chladu a ledu zve v lednu a únoru OC Šestka v pražské Ruzyni.

Unikátní výstava s názvem GIGANTI proběhne od 22. ledna do 22. února přímo v pasážích obchodního centra a bude přístupná zcela zdarma, včetně doprovodného programu.

Expozice modelů prehistorických zvířat v životní velikosti nabídne návštěvníkům jedinečnou možnost postavit se tváří v tvář některým z největších tvorů, kteří chodili po naší planetě před 10.000 lety. „Některé exempláře jsou skutečně neuvěřitelné. Například Castoroides, velebobr, jehož vzdáleného příbuzného známe jako roztomilé zvířátko, měřil na výšku více než dospělý člověk. Téměř myticky působí i Megatherium, neboli obří pozemní lenochod. Ti dříve dosahovali až velikosti slonů,“ popisuje marketingový manažer OC Šestka Leoš Pajer.

giganti

Kromě výpravy do doby ledové čeká na velké i malé návštěvníky také Cesta do pravěku. Ve spolupráci s populárním Muzeem Karla Zemana totiž vznikl i originální doprovodný program výstavy. Každý víkend budou pro děti připraveny speciální tematické workshopy animace a každé sobotní a nedělní odpoledne se mohou těšit na projekci legendární Cesty do pravěku.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *