Obchod

Medobraní v Centru Chodov

Od chvíle, kdy Centrum Chodov na svou střechu instalovalo tři plně funkční včelí úly, uplynuly již více než dva roky. Zařadilo se tak mezi několik obchodních center v předních světových metropolích, která se do podobných projektů zapojila.

I letos se první pražské střešní stanoviště kroužku Vyšehradští včelaříci otevírá veřejnosti v rámci oblíbeného Medobraní, které se uskuteční v pondělí 30. června od 14 hodin. Zájemci budou moci sledovat včelaře při práci i ochutnat čerstvý med.

Téměř 200 000 včel obývá tři úly umístěné na střeše Centra Chodov od roku 2012. Již čtvrté Medobraní potvrzuje, že i v prostředí rušného velkoměsta se může včelařství skvěle dařit. Seznámit se s chodovskými včelkami, sledovat včelaře při práci a přesvědčit se o kvalitě pražského medu mohou zájemci 30. června od 14 hodin, kdy proběhne první vytáčení sladké pochoutky z pláství. Druhé je naplánováno na 16. hodinu a návštěvníky vedle atraktivních ochutnávek čeká například zajímavé povídání učitele včelařství na téma „med a ostatní včelí produkty“. Nejmenší se mohou těšit i na zábavné aktivity spojené s včelami a včelařením.

Medobraní v Centru Chodov

„Včely na střeše našeho centra zcela zdomácněly a daří se jim skvěle. V poslední době získává městské včelaření v Praze na stále větší popularitě a já jsem opravdu hrdá na to, že Centrum Chodov bez nadsázky stálo u zrodu tohoto trendu,“ uvedla Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov. „Všechny návštěvníky na Medobraní srdečně zvu a věřím, že si díky němu rozloučení se školním rokem a vítání letních prázdnin náležitě vychutnají.“

O včelky na střeše Centra Chodov se od počátku svědomitě starají mladí včelaři z kroužku Vyšehradští včelaříci. Vůbec první pražský včelařský kroužek s klubovnou na zahradě Jedličkova ústavu byl založen roku 2008 humanitárním sdružením PROTEBE a vedle chodovských úlů pečuje i o včelstva na stanovišti v trojské Botanické zahradě. „Medobraní v Centru Chodov se pro náš kroužek stává krásnou tradicí, která si každoročně získává své nadšené publikum,“ říká Jiří Cafourek, vedoucí kroužku Vyšehradští včelaříci. „Podmínky v okolí centra včelám perfektně vyhovují a vždy v období června jsou jejich plástve plné květového medu špičkové kvality. Tentokrát ho máme v plánu stočit minimálně 60 litrů.“

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *