Branding

Pivovar Litovel představuje redesign loga i obalů

Pivovar Litovel představil novou podobu loga a obalů. „Od letošního léta se naši zákazníci mohou setkávat s novým logem Litovel postupně na všech lahvích a plechovkách z našeho portfolia,“ uvádí vedoucí marketingu Pivovaru Litovel Markéta Václavková. Ke změně loga a obalů sáhla společnost naposledy před šesti lety.

Pivovar Litovel chce prostřednictvím nově upraveného loga držet krok s aktuálními trendy v designu etiket a korporátních log se zachováním důrazu na dlouhou tradici, kterou vaření piva na Hané má. „Propojením červené stuhy s rozetou vznikla výrazná, silná značka s vlastním příběhem a ztělesněním hodnot, které za ní stojí. Toto spojení obohacuje motiv ječmene a chmelových šišek v pozadí jako důraz na pravé domácí ingredience, ze kterých se vaří litovelské pivo. Celkový image lahve doplňuje nový tvar pološátečku a design korunkového uzávěru,“ popisuje nové logo Monika Menky, produktová manažerka společnosti Fiala & Šebek, jež je autorem redesignu.

Litovel

Nové logo Litovle navazuje na tradice sahající až k počátkům založení Rolnického akciového pivovaru se sladovnou v Litovli. „Je spjaté s regionem, kvalitou jeho surovin, poctivým přístupem k práci, láskou k pivu a k jeho vaření,“ přibližuje atributy loga pivovaru Václavková. Hlavním prvkem loga je včela, která má vyjadřovat píli, obilné klasy a srp představují bohatou úrodu sladovnického ječmene na Hané a panovnická koruna pak odkazuje na královské město Litovel.

Poprvé se nové logo objevilo na etiketě piva Gustav na konci minulého roku a od letošního léta již zdobí další výrobky Pivovaru Litovel. Se zaváděním nového loga se postupně mění také design etiket lahví a vzhled plechovek litovelského sortimentu. Novou podobou se tak mohou pochlubit například obaly piva Litovel Premium či Litovel Moravan. „Konkrétně u výrobku Litovel Moravan se jedná o dominanci tmavě zelené barvy, která v kombinaci se zlatou vrchní částí plechovky dává krásně vyniknout novému logu,“ uzavírá Václavková.

Čtěte také