Obchod

Společnost Atrium koupila AFI Palác Pardubice

Společnost Atrium European Real Estate Limited, přední vlastník, provozovatel a developer nákupních center a maloobchodních nemovitostí ve střední a východní Evropě, tímto oznamuje, že došlo k akvizici nákupního centra AFI Palác v Pardubicích, České republice, od společnosti AFI Europe N. V. za částku 83 milionů euro. Daná transakce je financována z vlastních peněžních zdrojů.

Tato akvizice je v souladu se strategií společnosti, která zahrnuje akvizice předních nákupních center a směřuje k vybudování pozice dominantního hráče na hlavních trzích společnosti, tj. v Polsku, České Republice a na Slovensku. Navazuje tak na nedávnou smlouvu o akvizici nákupního centra Focus Mall v Bydhošti (Polsko) za částku 122 milionů euro a na úspěšnou emisi nezajištěných osmiletých dluhopisů Eurobond ve výši 350 milionů euro.

afi_palac

V důsledku této akvizice se více než 19 % celého portfolia aktiv generujících výnos společnosti Atrium (v tržní hodnotě) nachází v České republice a 77 % těchto aktiv se nachází v zemích s ratingem A- a vyšším.

AFI Palác Pardubice byl původně vybudován v roce 2008 a na čtyřech podlažích zahrnuje 20 900 m2 hrubé pronajímatelné plochy. Přízemí a první patro jsou vyhrazeny retailu, v rámci druhého patra se na ploše 3 255 m2 nachází Cinema City a konferenční centrum o ploše 1 725 m2. Nákupní centrum rovněž disponuje podzemním parkovištěm s kapacitou cca 542 parkovacích míst.

Vlastní nemovitost je aktuálně z 96,4 % pronajata několika kotevním nájemcům, včetně společností H&M, Deichmann, Intersport, New Yorker a Lindex. Dalšími významnými nájemci prostor nákupního centra jsou společnosti Baťa, Promod a Sephora. S nákupním centrem pak sousedí rozsáhlý obchodní dům, který vlastní a využívá společnost Tesco.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *