Obchod

CZC.cz zavádí novinku, která zpříjemní nakupování

Český prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz rozšiřuje galerie nejžádanějšího zboží o produktové 3D fotografie. Zákazníci si tak na reálném fotografickém 3D modelu mohou daný produkt detailně prohlédnout ze všech stran. Aktuálně jsou produktové 3D fotografie dostupné pro téměř 2 000 produktů a nadále budou přibývat rychlostí přibližně 200 3D fotografií za týden.

Produktové 3D fotografie představují významnou inovaci pro e-shopy po celém světě. Online nakupování totiž výrazně přibližují klasickým nákupům ve velkých obchodních domech, kde má zákazník možnost si produkt detailně prohlédnout. „Díky 3D fotografiím si zákazníci mohou jakýkoliv nafocený produkt prohlédnout z libovolného úhlu, a to včetně detailů, které klasická produktová fotografie postrádá,“ představuje novinku na webu CZC.cz Tomáš Pilský, obchodní ředitel CZC.cz.

Každá produktová fotografie se skládá z několika výškových hladin o 36 fotografiích a její rozlišení je 2x vyšší než Full HD. Ze softwarového hlediska se jedná o nenáročnou záležitost HTML a JavaScriptu, takže k jejich prohlížení stačí standardní webový prohlížeč. Průměrná velikost jedné produktové 3D fotografie nepřesahuje 50 MB. Při běžném prohlížení tak uživatel stáhne zhruba stejně dat jako při sledování půlminutového videa na YouTube.

czc.cz

„Produkce 3D fotografií je časově i technologicky náročnou činností. Práce začíná již ve skladu produktů, které je nutné přesunout za našimi techniky k fotostrojům. Následuje příprava produktu pro samotné focení, k němuž používáme vlastní plně automatizovanou technologii. Po focení přichází fáze postprodukce, kdy jsou jednotlivé fotografie upraveny a spojeny do finální podoby,“ přibližuje proces výroby Ondřej Kučírek, spoluzakladatel společnosti 3D V360 LIMITED.

V současné době jsou 3D fotografie na CZC.cz součástí galerie obrázků zejména v těchto kategoriích: mobilní telefony, tablety, notebooky, monitory, periferie, sluchátka, projektory a herní konzole. Další skupiny produktů i produkty samotné budou postupně přibývat.

Čtěte také