Výzkum trhu

Prodej gumových rukavic roste v ČR ročně o 13%

Z výzkumu společnosti A.C. Nielsen vyplývá, že prodej gumových rukavic v Evropě vzrostl od roku 1992 o více než 119%. V České republice se odhaduje každoroční třinácti procentní nárůst prodeje.

Například ženy v Itálii používají gumové rukavice především kvůli vážným obavám před chemickým znečištěním, zatímco Němky touží mít ruce stále krásné a hebké. Že se Italové opravdu obávají působení chemických i jiných nečistot dokazuje také fakt, že je denně používá celých 64% lidí, naopak v Německu pouhých 19%.

Největší spotřebu gumových rukavic na světě mají Italové (1,28 Euro/osoba), hned za nimi jsou Australané (1,11 Euro/osoba). Češi se pohybují slabě pod průměrem 0,40 Euro/osoba. Naopak nejméně gumové rukavice používají Mexičané, Brazilci, Poláci a Turci (všichni 0,10 Euro/osoba).

„Prodej gumových rukavic každoročně vzroste. Samozřejmě nejenormnější prodej jsme zaznamenali v roce 2002, kdy se po povodních za jeden měsíc prodalo tolik rukavic, kolik běžně prodáme za celý rok“, dodává Petr Dobrý, Commercial Manager pro Českou republiku a Slovensko společnosti Freudenberg, Potřeby pro domácnost, k.s.

Důvodů, proč stále více používáme v domácnosti gumové rukavice, je několik: Ochrana kůže, obrana proti kožní alergii, při práci na zahradě, uklízení po práci a ochrana proti čistícím prostředkům. 78% respondentů uvádí, že nejčastěji používá rukavice při čištění toalety, okolo 60% při umývání nádobí a čištění podlahy. Zajímavé je, že velké procento respondentů má téměř panický strach z chemických nečistot, z výzkumu však vyplývá, že při práci s chemikáliemi používá gumové rukavice pouhých 29%. Nejméně používají respondenti gumové rukavice při přípravě jídla, tj. necelých šest procent.

– pk –

Čtěte také